ALANDŲ ARCHIPELAGAS. SUOMIJA

Žygis dviračiais
7 dienų kelionė dviračiais po Alandų archipelago salas, išbarstytas Baltijos jūroje, Botnijos įlankoje tarp Suomijos ir Švedijos. Lankysime tvirtovės Bomarsund griuvėsius, viduramžių pilį Kastelholm, sostinę Mariehamn, burlaivį Pommern ir jūrų muziejų.

Dviračiais įveiksime apie 300 km (kas dieną po 40 – 70 km). Žygio pradžia ir pabaiga Kustavi miestelyje. Programa nesudėtinga, tinkama ir pradedantiems keliautojams. Būtinas mokėjimas naudotis žemėlapiais ir GPS sistemomis. Reikalingas plentinis dviratis bei išmanusis telefonas su GPX failus skaitančia programėle. Žygio dalyviai kiekvieną rytą gaus dienos važiavimo žemėlapį ir GPX nuorodas į savo mobilų telefoną. Asmeninių daiktų dviračiais vežtis nereikės, visą kelionę grupę lydės mikroautobusas. Dviračių žygio metu nakvosime palapinėse, kempinguose.

Alandų salos apima apie 6700 salų ir salelių. Apie 80 salų gyvenamos. Kelionės metu apvažiuosime didžiąsias salas. Persikėlimai keltais iš salos į salą – neatsiejama kelionės dalis. Vienintelis salyno miestas – Alandų sostinė – Mariehamn, kuriame susitelkusi didžioji salyno gyventojų dalis. Sostinėje apžiūrėsime istorinį burinį laivą-muziejų Pommern. Salos yra Suomijos teritorijos dalis, tačiau tai visiškai savivaldis ir autonominis regionas. Alandai turi savo parlamentą, vėliavą, pašto ženklus ir netgi transporto priemonių registracijos numerius. Čia kalbama švedų kalba ir yra visai neprivaloma suomių. Smagu matyti tą pačią Baltiją visai kitokią, nei mes įpratę Lietuvoje ar Latvijoje: uolos ir milžiniški akmenys, kyšantys iš vandens, žemos pušys ant uolų, draugiški gyventojai, besišypsantys ir pasveikinantys pravažiuojančius dviratininkus.

ŽYGIO DATOS

Keliauti po Alandų salas planuotume birželio mėnesį. Jeigu jums kelionė įdomi, nedelsdami susisiekite ir galėsime pradėti planuotis datas.

GRUPĖS DYDIS

7-8 dviratininkai.

ŽYGIO DALYVIO MOKESTIS  560 EUR.

Šiais pinigais apmokėsime lydintį mikroautobusą su mūsų manta, priekabą dviračiams vežti, žygio organizavimo išlaidas, Alandų keltų bilietus, nakvynes kempinguose, maisto produktų išlaidas ir kitas būtinas kelionės išlaidas. Į dalyvio mokestį neįtrauktos atvykimo iki žygio pradžios vietos bei grįžimo namo išlaidos. Jums patiems reikės pasirūpinti kelionės sveikatos draudimu, taip pat mokėti už visus lankomus objektus.

ATVYKIMAS IŠ LIETUVOS

 Kelionė į žygio pradžios vietą ir atgal bus organizuojama mikroautobusu ir keltais Talinas – Helsinkis – Talinas su nakvynėmis Helsinkyje ir Taline. Orientacinė atvykimo/išvykimo kaina (kartu su nakvynėmis) – apie 170 EUR. Tikslias kelionės datas, keltų plaukimo laikus ir kitus formalumus derinsime su užsiregistravusiais žygio dalyviais.

DVIRATIS

Kelionei reikalingas patikimas, lengvos konstrukcijos dviratis, aprūpintas visomis būtinomis saugumo priemonėmis (atšvaitai ir švyturėliai). Turėkite atsarginę kamerą, tinkančią jūsų dviračiui. Būtinas dviratininko šalmas. Rekomenduojame šviesą atspindinčius drabužius arba liemenę. Jei turite, pasiimkite ant dviračio tvirtinamą krepšį susidėti kasdienių važiavimų daiktams. Reikalingas jūsų mobiliojo telefono laikiklis, tvirtinamas ant dviračio. Jei tokio neturite, paskolinsime. Kasdienių važiavimų metu naudositės savo asmeniniu mobiliuoju telefonu, su jums suteiktomis navigacinėmis nuorodomis (GPX failais).

NAKVYNĖS

Nakvynės turistiniuose kempinguose su įrengtais dušais ir tualetais. Visada turėsime savo stalą,  suolus ir stoginę nuo lietaus ar saulės. Galima viena nakvynė gamtoje, su elementariomis gamtinėmis sąlygomis. Nakvynių išlaidos įtrauktos į žygio dalyvio mokestį.

TURISTINIS INVENTORIUS

Keliaujant, bus reikalingi įprastiniai turistiniai atributai – palapinė, miegmaišis, kilimėlis. Jei neturite, būtinai paskolinsime. Jums tai papildomai nekainuos.
Savo kelioninius daiktus susidėkite į vieną didelį krepšį ar lagaminą, kuris visą laiką bus dviratininkus lydinčiame automobilyje. Kiekvieną vakarą automobilis su visu mūsų inventoriumi bus nakvynės vietoje. Besiruošdami dienos važiavimams imsime tik būtiną maistą ir vandenį. Dviračių krepšiai nebūtini, bet jei turite, bus privalumas. Dienos važiavimams galima naudoti mažą kuprinę.

MAITINIMASIS

Karštą maistą ruošime ryte ir vakare. Dieną, žygio metu, – šalti užkandžiai. Maistą ruošime ant dujinių viryklių, iš atsivežtų arba vietoje įsigytų produktų. Valgio gaminimas – bendras visos grupės reikalas, o dėl kiekvieno iš mūsų indėlio susitarsime bekeliaudami. Visa grupė visada tilps prie vieno stalo. Išlaidos maisto produktams viso žygio metu, įtrauktos į žygio dalyvio mokestį. Į dalyvio mokestį neįtrauktas maitinimasis kavinėse, restoranuose, kuro kolonėlėse ir pan. Jeigu turite specialių maitinimosi poreikių (esate vegetarai, veganai ar kt.), būtinai informuokite iš anksto.

ORAI

Orų mergaitės žada panašų orą kaip ir Lietuvoje tuo pat metu, tik vėjai bus „kaip prie jūros“. Statistika byloja, kad nuo gegužės iki rugpjūčio Alandų salose būna daugiausiai saulėtų dienų, nei bet kurioje kaimyninėje šiaurės šalyje. Reikia tikėtis, kad kelionės metu mus globos saulė, o lietus bus retas svečias. Būkime pasiruošę apsisaugoti nuo saulės spindulių (kremas nuo saulės, vasarinė kepuraitė, akiniai su UV filtru) bei užklupsiančio lietaus (lengva striukė ar apsiaustas nuo lietaus).

DRAUDIMAS

Šiai kelionei būtina apsidrausti medicininių išlaidų užsienyje (kelionės sveikatos) draudimu. Turintiems kreditines korteles, kelionės draudimas suteikiamas automatiškai. Apie draudimo sąlygas pasidomėkite kortelę išdavusiame banke. Galima draustis per savo mobilaus ryšio operatorių. Europos sveikatos draudimo kortelių savininkams kelionės sveikatos draudimas suteikiamas taip pat, tačiau yra tam tikrų niuansų. Pasidomėkite.

NENUMATYTOS APLINKYBĖS / FORCE MAJOURE

Žygio organizatorius pasilieka sau teisę koreguoti ar keisti maršrutą bei programą kelionės metu, netgi nutraukti kelionę, atsižvelgiant į dalyvių pajėgumą, klimatines sąlygas, grėsmes dalyvių sveikatai ir saugumui.

Jei kelionė jums įdomi, jau dabar praneškite apie savo norą dalyvauti. Rašykite el. paštu info@gerasvejas.lt arba skambinkite tel. +370 652 12000. Tikslias kelionių datas nustatysime tada, kai bus aiškūs skrydžių ir keltų judėjimo laikai, keliautojų grupių norai ir kita aktuali informacija.

Jei reziduojate ne Lietuvoje, kelionėje dalyvauti tikrai galite. Jums reikės patiems pasirūpinti atvykimu iki kelionės pradžios vietos bei grįžimu. Jei bus reikalinga turistinė įranga ar dviratis, pasistengsime pagelbėti.

Bendraukim, draugaukim, keliaukim!