1

ALANDŲ ARCHIPELAGAS. SUOMIJA

ALANDŲ ARCHIPELAGAS. SUOMIJA

Dviračiais

7 dienų kelionė dviračiais po Alandų archipelago salas, išbarstytas Baltijos jūroje, Botnijos įlankoje tarp Suomijos ir Švedijos. Lankysime Rusijos imperijos tvirtovės Bomarsund griuvėsius, viduramžių pilį Kastelholm, sostinę Mariehamn.

Dviračiais įveiksime apie 300 km (kas dieną po 60 – 90 km). Žygio programa nesudėtinga, tinkama pradedantiems keliautojams. Žygio pradžia ir pabaiga Kustavi miestelyje. Asmeninių daiktų dviračiais vežtis nereikės, bus lydintis automobilis. Nakvosime palapinėse, kempinguose. Viena nakvynė gamtoje. Alandų salos apima apie 6700 salų ir salelių. Apie 80 salų gyvenamos. Kelionės metu apvažiuosime didžiąsias salas. Persikėlimai keltais iš salos į salą – neatsiejama kelionės dalis. Vienintelis salyno miestas – Alandų sostinė – Mariehamn, kuriame susitelkusi didžioji salyno gyventojų dalis. Sostinėje apžiūrėsime istorinį burinį laivą-muziejų Pommern. Salos yra Suomijos teritorijos dalis, tačiau tai visiškai savivaldis ir autonominis regionas. Alandai turi savo parlamentą, vėliavą, pašto ženklus ir netgi transporto priemonių registracijos numerius. Čia kalbama švedų kalba ir yra visai neprivaloma suomių. Smagu matyti tą pačią Baltiją visai kitokią, nei mes įpratę Lietuvoje ar Latvijoje: uolos ir milžiniški akmenys, kyšantys iš vandens, žemos pušys ant uolų, draugiški gyventojai, besišypsantys ir pasveikinantys pravažiuojančius dviratininkus.

ŽYGIO DATOS

 Keliauti po Alandų salas planuotume birželio mėnesį.

GRUPĖS DYDIS

6-8 dviratininkai.

ŽYGIO DALYVIO MOKESTIS  580 EUR.

Šiais pinigais apmokėsime lydintį automobilį su mūsų manta, žygio vadovo paslaugas, Alandų keltų bilietus, nakvynes kempinguose ir visos kelionės maisto produktų išlaidas. Į dalyvio mokestį neįtrauktos atvykimo iki Kustavi bei grįžimo namo išlaidos. Jums patiems reikės pasirūpinti kelionės sveikatos draudimu, taip pat patiems reikės mokėti už lankomus objektus.

ATVYKIMAS IŠ LIETUVOS

Kelionė į Kustavi ir atgal bus organizuojama mikroautobusu ir keltais. Tikslias kelionės datas ir atvykimo kainas derinsime tada, kai turėsime reikiamą informaciją apie viruso suvaldymą, tikslius keltų laikus, grupės dydį ir visą kitą kelionės planavimui reikalingą informaciją.

DVIRATIS

Kelionei reikalingas patikimas, lengvos konstrukcijos dviratis. Dviračio priekyje ir gale turi būti pritvirtinti švyturėliai. Priekyje – baltas, gale – raudonas. Pasirūpinkite švyturėlių maitinimo elementais. Turėkite atsarginę kamerą, tinkančią jūsų dviračiui. Būtinas dviratininko šalmas. Rekomenduojame šviesą atspindinčius drabužius arba liemenę. Jei turite, pasiimkite ant dviračio tvirtinamą krepšį susidėti kasdienių žygių daiktams. Beveik visi keliai asfaltuoti, didelių pakilimų ar nusileidimų nebus.

NAKVYNĖS

Nakvynės turistiniuose kempinguose su įrengtais dušais ir tualetais. Visada turėsime savo stalą,  suolus ir stoginę nuo lietaus ar saulės. Viena nakvynė gamtoje, su elementariomis gamtinėmis sąlygomis. Nakvynių išlaidos įtrauktos į žygio dalyvio mokestį.

TURISTINIS INVENTORIUS

Keliaujant, bus reikalingi įprastiniai turistiniai atributai – palapinė, miegmaišis, kilimėlis. Jei neturite, būtinai paskolinsime. Jums tai papildomai nekainuos. Savo kelioninius daiktus susidėkite į vieną didelį krepšį ar lagaminą, kuris visą laiką bus dviratininkus lydinčiame automobilyje. Kiekvieną vakarą automobilis su visu mūsų inventoriumi bus nakvynės vietoje. Besiruošdami dienos važiavimams imsime tik būtiną maistą ir vandenį. Dviračių krepšiai nebūtini, bet jei turite, bus privalumas. Dienos važiavimams galima naudoti mažą kuprinę.

MAITINIMASIS

Karštą maistą ruošime ryte ir vakare. Dieną, žygio metu, – šalti užkandžiai. Maistą ruošime ant dujinių viryklių, iš atsivežtų arba vietoje įsigytų produktų. Valgio gaminimas – bendras visos grupės reikalas, o dėl kiekvieno iš mūsų indėlio susitarsime bekeliaudami. Visa grupė visada tilps prie vieno stalo. Išlaidos maisto produktams viso žygio metu, įtrauktos į žygio dalyvio mokestį. Į dalyvio mokestį neįtrauktas maitinimasis kavinėse, restoranuose, kuro kolonėlėse ir pan.

ORAI

Orų mergaitės žada panašų orą kaip ir Lietuvoje tuo pat metu, tik vėjai bus „kaip prie jūros“. Statistika byloja, kad nuo gegužės iki rugpjūčio Alandų salose būna daugiausiai saulėtų dienų, nei bet kurioje kaimyninėje šiaurės šalyje. Reikia tikėtis, kad kelionės metu mus globos saulė, o lietus bus retas svečias.

DRAUDIMAS

Šiai kelionei būtina apsidrausti medicininių išlaidų užsienyje (kelionės sveikatos) draudimu. Turintiems kreditines korteles, kelionės draudimas suteikiamas automatiškai. Apie draudimo sąlygas pasidomėkite kortelę išdavusiame banke. Galima draustis per savo mobilaus ryšio operatorių. Europos sveikatos draudimo kortelių savininkams kelionės sveikatos draudimas suteikiamas taip pat, tačiau yra tam tikrų niuansų. Pasidomėkite.

NENUMATYTOS APLINKYBĖS / FORCE MAJOURE

Žygio vadas pasilieka sau teisę koreguoti ar keisti maršrutą bei programą kelionės metu, netgi nutraukti kelionę, atsižvelgiant į dalyvių pajėgumą, klimatines sąlygas, grėsmes dalyvių sveikatai ir saugumui.

Jei ketinate prisijungti prie keliautojų grupės, rašykite el. paštu info@gerasvejas.lt arba skambinkite tel. +370 652 12000.
Jei reziduojate ne Lietuvoje, kelionėje dalyvauti tikrai galite. Jums reikės patiems pasirūpinti atvykimu iki kelionės pradžios vietos bei grįžimu. Jei bus reikalinga turistinė įranga ar dviratis, pasistengsime pagelbėti.

Kelionių vyksmas gali priklausyti nuo COVID-19 keliamų suvaržymų.

Jei kelionė jums įdomi, jau dabar praneškite apie savo ketinimus dalyvauti. Tikslias kelionių datas nustatysime tada, kai bus aiškūs skrydžių ir keltų judėjimo laikai, keliautojų grupių norai ir kita aktuali informacija. Parastai likus 2-4 mėnesiams iki kelionės, jau galima dėliotis visus “taškus”.

Bendraukim, draugaukim, keliaukim!