APIE KELIONES

Žygiai dviračiais ir pėsčiomis. Aktyviems ir mėgstantiems gamtą.

Sakartvelas Gruzija

Kiekvienos išvykos metu dviračiais nuvažiuojame apie 300 – 400 kilometrų, pėsčiomis nužygiuojame apie 100 – 150 km. Dažniausiai nakvojame palapinėse kempinguose, su įrengtais dušais bei tualetais, ir maistą ruošiame patys. Keliaujame mažomis, 8 – 10 žmonių grupėmis.

Dviračių žygiai vidutinio fizinio pasirengimo lygio. Jų metu, asmeninių daiktų vežtis nereikia (dviračių krepšiai nereikalingi), visą laiką grupę lydi mikroautobusas. Kasdieniams važiavimams reikia pasiimti tik dienos užkandžius ir gėrimus. Tam tinka maža kuprinė arba nedidelis ant dviračio tvirtinamas krepšys. Reikalingas plentinis dviratis, pritaikytas tiek asfaltuotoms, tiek gruntinėms dangoms, bei išmanusis telefonas su GPX failus skaitančia programėle. Reikalingas mobiliojo telefono laikiklis, tvirtinamas ant dviračio. Kasdienių važiavimų metu naudositės savo asmeniniu mobiliuoju telefonu, su jums suteiktomis navigacinėmis nuorodomis (GPX failais) bei maršruto žemėlapiu. Nakvynės dažniausiai kempinguose su įrengtais dušais bei tualetais. Kartais pasitaikys vienas kitas viešbutėlis.

Pėsčiųjų žygiai, skirtingo lygio. Lengvesniuose žygiuose, pvz., Škotijoje, asmeninių daiktų neštis nereikia, ir beveik visada keliaujame tik su mažomis kuprinėmis. Nakvynės kempinguose, su įrengtais dušais ir tualetais. Sunkesniuose žygiuose, kaip Švedijos arba Suomijos Laplandijoje, visą laiką einame su didelėmis kuprinėmis, su visa savo manta. Dažnai nakvojame gamtoje, kur turime tik šaltą vandenį iš upeliukų ar ežerų. Prieš šiuos žygius, visiems dalyviams padalinamas bendras maistas ir dujos maisto ruošimui. Didžiausia mūsų organizuojamų pėsčiųjų žygių dalis – kombinuoti. Išvykos metu dažniausiai deriname vieną ilgesnį ir sunkesnį žygį su didelėmis kuprinėmis (pvz.: 3 dienų Armėnijoje, 4 dienų Sakartvele ar 5 dienų Islandijoje) ir lengvesnius vienadienius žygius. Pėsčiųjų žygiuose visada svarbu optimaliai įsivertinti sau patogų kuprinės dydį ir svorį. Rekomenduotinas bendras svoris moterims ne daugiau 13-15 kg, vyrams ne daugiau 16-18 kg.

Žygiuojant tiek dviračiais tiek pėsčiomis, reikalingi įprastiniai turistiniai atributai – kuprinė (pėsčiųjų žygiams), palapinė, miegmaišis, kilimėlis. Jei neturite, būtinai paskolinsime. Jums tai papildomai nekainuos. Besiruošiant kelionei, bus pateiktas rekomendacinis keliavimui reikalingų daiktų sąrašas.

Internetinėje svetainėje konkrečios žygių datos nėra pateikiamos. Norinčius dalyvauti žygiuose, kviečiame pranešti savo ketinimus ir registruotis iš aksto, o tikslias datas jau deriname su užsiregistravusiais dalyviais. Daug kas priklauso ne tik nuo žygeivių norų, bet ir nuo keltų bei lėktuvų judėjimų grafikų, ir kitų, nuo mūsų nepriklausančių aplinkybių.

Jeigu esate bendraminčių grupė ir jums prie širdies kuris nors mūsų siūlomas žygis, visada galime atsižvelgti į jūsų grupės norus – pritaikyti maršrutus ir keliavimo laikus, keisti nakvynės pobūdį – organizuoti nakvynes viešbučiuose ar svečių namuose, prisitaikyti prie jūsų grupės norų kitais aspektais.

Bendraukim, draugaukim, keliaukim!