LENGVAIS ŽINGSNIAIS PO PAVASARINĘ ŠKOTIJĄ

Pėsčiomis
12 dienų Škotijoje. Lankysime sostinę Edinburgą. Žygiuosime Vakarų Aukštikalnių taku – West Highland Way. Kopsime į aukščiausią Jungtinės karalystės kalną Ben Nevis. Lankysime Škotiškas pilis, viskio daryklą ir Skajaus salą (Isle of Skye).

Pėsčiomis nukeliausime apie 150 km (iki 20 – 25 km per dieną). Kelionės programa – vidutiniškai fiziškai sunki. Dažniausiai žygiuosime be „didžiųjų“ kuprinių. Pradėsime nuo sostinės, Edinburgo, vėliau į Glazgą, į Vakarinių Aukštikalnių kelią.… Žygio starto proga, paragausim viskio iš bačkos… Pėsčiomis pasieksime Fort William. Vakarų Aukštikalnių trasos įveikimą, vainikuosime kopimu į Ben Nevis, aukščiausią Škotijos ir visos Jungtinės karalystės kalną. Kitas kelionės etapas – Isle of Skye, sala Škotijos šiaurės vakaruose. Ji turi ir lietuvišką vardą – Skajus. Turėsime kelias dienas aplankyti salos gamtiniams stebuklams, įveikti vieną kitą trasą. Kelionės pabaigoje – viduramžių pilis Eilean Donan, suręsta atokioje vietovėje, trijų ežerų apsuptyje.

KELIONĖS DATOS

Keliauti po Škotiją planuotume gegužės mėnesį. Jeigu jums kelionė įdomi, nedelsdami susisiekite ir galėsime pradėti planuotis datas.

GRUPĖS DYDIS

7-8 žygeiviai.

ŽYGIO DALYVIO MOKESTIS 980 EUR.

 Šiais pinigais apmokėsime visas visuomeninio transporto išlaidas, žygio organizavimo išlaidas, žygio vadovo paslaugas, mūsų kuprinių pervežimą West Higland Way, nakvynes hostelyje pirmą ir paskutinę naktį, nakvynes kempinguose, maisto produktų išlaidas ir kitas būtinas kelionės išlaidas. Į dalyvio mokestį neįtrauktos atvykimo iki Edinburgo bei grįžimo namo išlaidos. Jums patiems reikės pasirūpinti kelionės sveikatos draudimu, taip pat mokėti už lankomus objektus.

ATVYKIMAS IŠ LIETUVOS

Skrydžiai tiesioginiu reisu Kaunas – Edinburgas. Tikslias kelionės datas, skrydžių laikus ir kitus formalumus derinsime su užsiregistravusiais žygio dalyviais.

NAKVYNĖS

Pirma ir paskutinė naktis – hostelyje, Edinburge. Žygių metu nakvynės turistiniuose kempinguose su įrengtais dušais ir tualetais. Galima 1 – 2 nakvynės turistiniuose nameliuose. Nakvynių išlaidos įtrauktos į žygio dalyvio mokestį.

TURISTINIS INVENTORIUS

Žygiuojant, bus reikalingi įprastiniai turistiniai atributai – palapinė, miegmaišis, kilimėlis, kuprinė. Jei neturite, būtinai paskolinsime. Jums tai papildomai nekainuos. Savo kelioninius daiktus susidėkite į „didžiąją“ kuprinę. Rekomenduotinas bendras svoris moterims ne daugiau 13-15 kg, vyrams ne daugiau 16-18 kg. Prieš kelionę, visiems dalyviams bus padalintas bendras maistas ir dujos (kiekvienam apie 2 – 2,5 kg). Pasiimkite mažą ir lengvą kuprinę kasdieniams žygiams. Vakarų Aukštikalnių trasoje mūsų „didžiosios“ kuprinės bus pervežamos, patiems neštis nereikės.  Besiruošdami kasdieniams žygiams imsime mažas kuprines su būtinu dienos maistu ir vandeniu.

MAITINIMASIS

Karštą maistą ruošime ryte ir vakare. Dieną, žygio metu, – šalti užkandžiai. Maistą ruošime ant dujinių viryklių, iš atsivežtų arba vietoje įsigytų produktų. Valgio gaminimas – bendras visos grupės reikalas, o dėl kiekvieno iš mūsų indėlio susitarsime bekeliaudami. Visa grupė visada tilps prie vieno stalo. Išlaidos maisto produktams viso žygio metu, įtrauktos į žygio dalyvio mokestį. Į dalyvio mokestį neįtrauktas maitinimasis kavinėse, restoranuose, kuro kolonėlėse ir pan. Jeigu turite specialių maitinimosi poreikių (esate vegetarai, veganai ar kt.), būtinai informuokite iš anksto.

ORAI

Škotija – jūrinio klimato kraštas. Temperatūros svyravimai nedideli, tačiau orai permainingi, dažni lietūs, rūkai. Temperatūros tiek dienomis, tiek naktimis panašios – tikėkimės apie 11 – 18° C. Didesniuose aukščiuose bus vėsiau ir atšiauriau, stipresni vėjai. Būkime pasiruošę apsisaugoti nuo saulės spindulių (kremas nuo saulės, vasarinė kepuraitė, akiniai su UV filtru) bei užklupsiančio lietaus (lengva striukė ar apsiaustas nuo lietaus). Įsidėkite šiltesnę kepurę, pirštines, šaliką ir šiltesnių drabužių. Jie pravers, kai lipsime į Ben Nevis. Ten visada būna sniego.

DRAUDIMAS

Šiai kelionei būtina apsidrausti medicininių išlaidų užsienyje (kelionės sveikatos) draudimu. Turintiems kreditines korteles, kelionės draudimas suteikiamas automatiškai. Apie draudimo sąlygas pasidomėkite kortelę išdavusiame banke. Galima draustis per savo mobilaus ryšio operatorių. Europos sveikatos draudimo kortelių savininkams kelionės sveikatos draudimas suteikiamas taip pat, tačiau yra tam tikrų niuansų. Pasidomėkite.

NENUMATYTOS APLINKYBĖS / FORCE MAJEURE

Žygio organizatorius pasilieka sau teisę koreguoti ar keisti maršrutą bei programą kelionės metu, netgi nutraukti kelionę, atsižvelgiant į dalyvių pajėgumą, klimatines sąlygas, grėsmes dalyvių sveikatai ir saugumui.

Jei kelionė jums įdomi, jau dabar praneškite apie savo norą dalyvauti. Rašykite el. paštu info@gerasvejas.lt arba skambinkite tel. +370 652 12000. Tikslias kelionių datas nustatysime tada, kai bus aiškūs skrydžių ir keltų judėjimo laikai, keliautojų grupių norai ir kita aktuali informacija.

Jei reziduojate ne Lietuvoje, kelionėje dalyvauti tikrai galite. Jums reikės patiems pasirūpinti atvykimu iki kelionės pradžios vietos bei grįžimu. Jei bus reikalinga turistinė įranga, pasistengsime pagelbėti.

Bendraukim, draugaukim, keliaukim!