1

LENGVAIS ŽINGSNIAIS PO PAVASARINĘ ŠKOTIJĄ

LENGVAIS ŽINGSNIAIS PO PAVASARINĘ ŠKOTIJĄ

Pėsčiomis

12 dienų Škotijoje. Lankysime Edinburgą. Eisime Vakarų Aukštikalnių taku – West Highland Way. Kopsime į aukščiausią Jungtinės karalystės kalną Ben Nevis. Keliausime gariniu traukiniu. Lankysime Škotiškas pilis. Plauksime į Skajaus salą (Isle of Skye).

Pėsčiomis nukeliausime apie 130 km (iki 20 – 25 km per dieną). Kelionės programa – vidutiniškai fiziškai sunki. Dažniausiai žygiuosime be „didžiųjų“ kuprinių. Pradėsime nuo sostinės, Edinburgo, vėliau į Glazgo… Žygio starto proga, paragausim viskio iš bačkos… Tada į šiaurę Vakarinių Aukštikalnių keliu. Pėsčiomis pasieksime Fort William. Vakarų Aukštikalnių trasos įveikimą, vainikuosime kopimu į Ben Nevis, aukščiausią Škotijos ir visos Jungtinės karalystės kalną. Gariniu traukiniu iš Fort William pūškuosime į Mallaig, link vakarinės pakrantės. „Kietas“ traukinys, Haris Poteris su juo važinėja. Keltu į Isle of Skye, salą Škotijos šiaurėje. Ji turi ir lietuvišką vardą – Skajus. Turėsime kelias dienas aplankyti salos gamtiniams stebuklams, įveikti vieną kitą trasą. Kelionės pabaigoje – viduramžių pilis Eilean Donan, suręsta atokioje vietovėje, trijų ežerų apsuptyje.

KELIONĖS DATOS

Keliauti po Škotiją planuotume gegužės mėnesį.

GRUPĖS DYDIS

6-8 žygeiviai.

ŽYGIO DALYVIO MOKESTIS 880 EUR.

Šiais pinigais apmokėsime visas visuomeninio transporto išlaidas, žygio vadovo paslaugas, mūsų kuprinių pervežimą West Higland Way, kelta į Isle of Skye, nakvynes hostelyje ar svečių namuose, nakvynes kempinguose ir visos kelionės maisto produktų išlaidas. Į dalyvio mokestį neįtrauktos atvykimo iki Edinburgo bei grįžimo namo išlaidos. Jums patiems reikės pasirūpinti kelionės sveikatos draudimu, taip pat mokėti už lankomus objektus Škotijoje.

ATVYKIMAS IŠ LIETUVOS

Skrydžiai tiesioginiu reisu Kaunas – Edinburgas. Tikslias kelionės datas ir atvykimo kainas derinsime tada, kai turėsime reikiamą informaciją apie viruso suvaldymą, tikslius skrydžių laikus, grupės dydį ir visą kitą kelionės planavimui reikalingą informaciją.

NAKVYNĖS

Pirma ir paskutinė naktis – hostelyje, Edinburge. Žygių metu nakvosime kempinguose (su dušais ir tualetais). Mokestis už nakvynes įeina į žygio dalyvio mokestį.

TURISTINIS INVENTORIUS

Žygiuojant, bus reikalingi įprastiniai turistiniai atributai – palapinė, miegmaišis, kilimėlis, kuprinė. Jei neturite, būtinai paskolinsime. Jums tai papildomai nekainuos. Savo kelioninius daiktus susidėkite į „didžiąją“ kuprinę. Rekomenduotinas bendras svoris moterims ne daugiau 13-15 kg, vyrams ne daugiau 16-18 kg. Prieš kiekvieną žygį, visiems dalyviams bus padalintas bendras maistas, vanduo ir dujos (kiekvienam apie 2 – 2,5 kg). Pasiimkite mažą ir lengvą kuprinę kasdieniams žygiams. Vakarų Aukštikalnių trasoje mūsų turistinis inventorius bus pervežamas, patiems neštis nereikės.  Besiruošdami kasdieniams žygiams imsime mažas kuprines su būtinu maistu ir vandeniu.

MAITINIMASIS

Karštą maistą ruošime ryte ir vakare. Dieną, žygio metu, – šalti užkandžiai. Maistą ruošime ant dujinių viryklių, iš atsivežtų arba vietoje įsigytų produktų. Valgio gaminimas – bendras visos grupės reikalas, o dėl kiekvieno iš mūsų indėlio susitarsime bekeliaudami. Visa grupė visada tilps prie vieno stalo. Išlaidos maisto produktams viso žygio metu, įtrauktos į žygio dalyvio mokestį. Į dalyvio mokestį neįtrauktas maitinimasis kavinėse, restoranuose, kuro kolonėlėse ir pan.

ORAI

Škotija – jūrinio klimato kraštas. Temperatūros svyravimai nedideli, tačiau labai dažni lietūs bei rūkai. Temperatūros tiek dienomis, tiek naktimis panašios – tikėkimės apie 11 – 18° C. Didesniuose aukščiuose bus vėsiau ir atšiauriau, stipresni vėjai.

DRAUDIMAS

Šiai kelionei būtina apsidrausti medicininių išlaidų užsienyje (kelionės sveikatos) draudimu. Turintiems kreditines korteles, kelionės draudimas suteikiamas automatiškai. Apie draudimo sąlygas pasidomėkite kortelę išdavusiame banke. Galima draustis per savo mobilaus ryšio operatorių. Europos sveikatos draudimo kortelių savininkams kelionės sveikatos draudimas suteikiamas taip pat, tačiau yra tam tikrų niuansų. Pasidomėkite.

NENUMATYTOS APLINKYBĖS / FORCE MAJEURE

Žygio vadas pasilieka sau teisę koreguoti ar keisti maršrutą bei programą kelionės metu, netgi nutraukti kelionę, atsižvelgiant į dalyvių pajėgumą, klimatines sąlygas, grėsmes dalyvių sveikatai ir saugumui.

Jei ketinate prisijungti prie keliautojų grupės, rašykite el. paštu info@gerasvejas.lt arba skambinkite tel. +370 652 12000.
Jei reziduojate ne Lietuvoje, kelionėje dalyvauti tikrai galite. Jums reikės patiems pasirūpinti atvykimu iki kelionės pradžios vietos bei grįžimu. Jei bus reikalinga turistinė įranga ar dviratis, pasistengsime pagelbėti.

Kelionių vyksmas gali priklausyti nuo COVID-19 keliamų suvaržymų.

Jei kelionė jums įdomi, jau dabar praneškite apie savo ketinimus dalyvauti. Tikslias kelionių datas nustatysime tada, kai bus aiškūs skrydžių ir keltų judėjimo laikai, keliautojų grupių norai ir kita aktuali informacija. Parastai likus 2-4 mėnesiams iki kelionės, jau galima dėliotis visus “taškus”.

Bendraukim, draugaukim, keliaukim!