LAUKINIO RUDENS PASAKA. ŠIAURINĖ SUOMIJA IR NORVEGIJA

Pėsčiomis
11 dienų Laplandijos platybėse. Apkeliausime šiaurinę Suomiją ir Norvegiją. Bus daug daug gamtos… Žygiuosime po taigą ir tundrą – kalnus, miškus ir pelkes. Stebėsime šiaurinius elnius. Pasieksime Nordkapp – šiauriausią privažiuojamą Europos tašką.

Pėsčiomis nukeliausime apie 120 km. Kelionės programa pakankamai įtempta. Žygiuosime su pilna amunicija. Dalyviams reikalinga panašių žygių patirtis, atitinkamas fizinis ir psichologinis pasirengimas. Kelionės pradžia ir pabaiga Helsinkyje, Suomijoje. Pažintis su Laplandijos gamta prasidės „Oulangan“ nacionaliniame parke, Suomijoje. Žygiuosime „Lokių taku“ („Karhunkierros“), vienu iš populiariausių Suomijoje. Nakvynės turistiniuose nameliuose arba palapinėse gamtoje. Kitas mūsų žygis Nacionaliniame parke „Lemmenjoen“. Ši, miškų ir kalnų sritis, su daugybe upių ir ežerų, priklauso paskutiniams, beveik žmogaus nepaliestiems gamtos kampeliams Europoje.  Pervažiuojame į Norvegiją. Tikslas – šiauriausiu tituluojamas Europos taškas – Nordkapp. Nukorę kojas sėdame ant žemės krašto. Toliau, tik Barenco jūra ir nepailstantis vėjas… Vingiuotais keliukais rangysimės palei šiaurinius Norvegijos fiordus. Alta. Keliaujame pasigrožėti 6–2,5 tūkst. m. senumo Altos uolų piešiniais, siejamais su Komsos kultūra (mezolitas).  Trečiasis suomiškos Laplandijos perliukas –  šiaurinė nacionalinio parko Pallas-Ylastunturin dalis. Žygiuosime mišku ir tundra apaugusiu kalnagūbriu su uolėtomis viršūnėmis. Gero oro sąlygomis matomumas siekia iki 100 km. Kelionės pabaigoje užsuksime į Rovaniemi. Čia gyvena turbūt žymiausia viso pasaulio persona – Joulupukis, pats tikriausias Kalėdų senis! Jei nesispyrios, patikrinsim, ar tikra jo žila barzda!

KELIONĖS DATOS

Kelionę po šiaurinę Suomiją ir Norvegiją planuotume rugsėjo mėnesį.

GRUPĖS DYDIS

6-8 žygeiviai

ŽYGIO DALYVIO MOKESTIS  620 EUR.

Šiais pinigais apmokėsime visas transporto išlaidas, žygio vadovo paslaugas, nakvynes kempinguose ir visos kelionės maisto produktų išlaidas. Į dalyvio mokestį neįtrauktos atvykimo iki Helsinkio bei grįžimo namo išlaidos. Jums patiems reikės pasirūpinti kelionės sveikatos draudimu, taip pat mokėti už lankomus objektus.

ATVYKIMAS IŠ LIETUVOS

Kelionė į Helsinkį ir atgal bus organizuojama mikroautobusu ir keltais. Tikslias kelionės datas ir atvykimo kainas derinsime tada, kai turėsime reikiamą informaciją apie viruso suvaldymą, tikslius keltų laikus, grupės dydį ir visą kitą kelionės planavimui reikalingą informaciją.

NAKVYNĖS

Nakvynės turistiniuose nameliuose su savo miegmaišiais arba palapinėse gamtoje bei kempinguose. Tikėkimės pavyks išsimaudyti pirtyje. Mokestis už nakvynes kempinguose ir pirtį įeina į žygio dalyvio mokestį.

TURISTINIS INVENTORIUS

Žygiuojant, bus reikalingi įprastiniai turistiniai atributai – palapinė, miegmaišis, kilimėlis, kuprinė. Jei neturite, būtinai paskolinsime. Jums tai papildomai nekainuos. Savo kelioninius daiktus susidėkite į vieną didelę kuprinę. Rekomenduotinas bendras svoris moterims ne daugiau 13-15 kg, vyrams ne daugiau 16-18 kg. Prieš žygį, visiems dalyviams bus padalintas bendras maistas ir dujų balionėlis (kiekvienam apie 2,5 kg). Besiruošiant kelionei, bus pateiktas rekomendacinis daiktų sąrašas.

MAITINIMASIS

Karštą maistą ruošime ryte ir vakare. Dieną, žygio metu, – šalti užkandžiai. Maistą ruošime ant dujinių viryklių, iš atsivežtų arba vietoje įsigytų produktų. Valgio gaminimas – bendras visos grupės reikalas, o dėl kiekvieno iš mūsų indėlio susitarsime bekeliaudami. Visa grupė visada tilps prie vieno stalo. Išlaidos maisto produktams viso žygio metu, įtrauktos į žygio dalyvio mokestį. Į dalyvio mokestį neįtrauktas maitinimasis kavinėse, restoranuose, kuro kolonėlėse ir pan.

ORAI

Oro bus daug – tyro ir gaivaus! Poliarinio rato zonoje, oro temperatūra dienomis svyruos apie + 15-19 °C, naktimis atvės iki + 9-14 °C. Laplandijos šiaurėje vėsiau. Dienomis lepinsimės + 9-13 °C temperatūra, naktimis atvės iki + 6-10 °C. Galimos šalnos. Kalnuose pakankamai vėjuota. Kritulių, tikėkimės, nebus daug.

DRAUDIMAS

Šiai kelionei būtina apsidrausti medicininių išlaidų užsienyje (kelionės sveikatos) draudimu. Turintiems kreditines korteles, kelionės draudimas suteikiamas automatiškai. Apie draudimo sąlygas pasidomėkite kortelę išdavusiame banke. Galima draustis per savo mobilaus ryšio operatorių. Europos sveikatos draudimo kortelių savininkams kelionės sveikatos draudimas suteikiamas taip pat, tačiau yra tam tikrų niuansų. Pasidomėkite.

NENUMATYTOS APLINKYBĖS / FORCE MAJOURE

 

Žygio vadas pasilieka sau teisę koreguoti ar keisti maršrutą bei programą kelionės metu, netgi nutraukti kelionę, atsižvelgiant į dalyvių pajėgumą, klimatines sąlygas, grėsmes dalyvių sveikatai ir saugumui.

Jei ketinate prisijungti prie keliautojų grupės, rašykite el. paštu info@gerasvejas.lt arba skambinkite tel. +370 652 12000.
Jei reziduojate ne Lietuvoje, kelionėje dalyvauti tikrai galite. Jums reikės patiems pasirūpinti atvykimu iki kelionės pradžios vietos bei grįžimu. Jei bus reikalinga turistinė įranga ar dviratis, pasistengsime pagelbėti.

Kelionių vyksmas gali priklausyti nuo COVID-19 keliamų suvaržymų.

Jei kelionė jums įdomi, jau dabar praneškite apie savo ketinimus dalyvauti. Tikslias kelionių datas nustatysime tada, kai bus aiškūs skrydžių ir keltų judėjimo laikai, keliautojų grupių norai ir kita aktuali informacija. Parastai likus 2-4 mėnesiams iki kelionės, jau galima dėliotis visus “taškus”.

Bendraukim, draugaukim, keliaukim!