Šiaurinė Suomija ir Norvegija

LAUKINIO RUDENS PASAKA. ŠIAURINĖ SUOMIJA IR NORVEGIJA

Pėsčiomis

11 dienų Laplandijos platybėse. Apkeliausime šiaurinę Suomiją ir Norvegiją. Bus daug daug gamtos… Žygiuosime po taigą ir tundrą – kalnus, miškus ir pelkes. Stebėsime šiaurinius elnius. Pasieksime Nordkapp – šiauriausią privažiuojamą Europos tašką.

Pėsčiomis nukeliausime apie 130 km. Kelionės programa pakankamai įtempta. Keliausime su visa amunicija (su didžiosiomis kuprinėmis). Asmeniniai daiktai, palapinė, kilimėlis, miegmaišis turi tilpti į vieną kuprinę. Visą maistą taip pat nešimės su savimi, taip pat dujas ir virykles. Dalyviams reikalinga panašių žygių patirtis, atitinkamas fizinis ir psichologinis pasirengimas. Kelionės pradžia ir pabaiga Helsinkyje, Suomijoje. Pažintis su Laplandijos gamta prasidės „Oulangan“ nacionaliniame parke, Suomijoje. Žygiuosime „Lokių taku“ („Karhunkierros“), vienu iš populiariausių Suomijoje. Nakvynės turistiniuose nameliuose arba palapinėse gamtoje. Kitas mūsų žygis Nacionaliniame parke „Lemmenjoen“. Ši, miškų ir kalnų sritis, su daugybe upių ir ežerų, priklauso paskutiniams, beveik žmogaus nepaliestiems gamtos kampeliams Europoje.  Pervažiuojame į Norvegiją. Tikslas – šiauriausiu tituluojamas Europos taškas – Nordkapp. Nukorę kojas sėdame ant žemės krašto. Toliau, tik Barenco jūra ir nepailstantis vėjas… Vingiuotais keliukais rangysimės palei šiaurinius Norvegijos fiordus. Miestelyje Alta keliausime pasigrožėti 6–2,5 tūkst. m. senumo Altos uolų piešiniais, siejamais su Komsos kultūra (mezolitas).  Trečiasis suomiškos Laplandijos perliukas –  šiaurinė nacionalinio parko Pallas-Ylastunturin dalis. Žygiuosime mišku ir tundra apaugusiu kalnagūbriu su uolėtomis viršūnėmis. Gero oro sąlygomis matomumas siekia iki 100 km. Kelionės pabaigoje užsuksime į Rovaniemi. Čia gyvena turbūt žymiausia viso pasaulio persona – Joulupukis, pats tikriausias Kalėdų senis! Jei nesispyrios, patikrinsim, ar tikra jo žila barzda!

KELIONĖS DATOS

Kelionę po šiaurinę Suomiją ir Norvegiją planuotume rugsėjo mėnesį. Jeigu jums kelionė įdomi, nedelsdami susisiekite ir galėsime pradėti planuotis datas.

GRUPĖS DYDIS

7-8 žygeiviai

ŽYGIO DALYVIO MOKESTIS  620 EUR.

Šiais pinigais apmokėsime mikroautobusą visai kelionei, žygio vadovo paslaugas, žygio organizavimo išlaidas, nakvynes kempinguose, maisto produktų išlaidas ir kitas būtinas kelionės išlaidas. Į dalyvio mokestį neįtrauktos atvykimo iki Helsinkio bei grįžimo namo išlaidos. Jums patiems reikės pasirūpinti kelionės sveikatos draudimu, taip pat mokėti už visus lankomus objektus.

ATVYKIMAS IŠ LIETUVOS

Kelionė į žygio pradžios vietą ir atgal bus organizuojama mikroautobusu ir keltais Talinas – Helsinkis – Talinas su nakvynėmis Helsinkyje ir Taline. Orientacinė atvykimo/išvykimo kaina (kartu su nakvynėmis) – apie 170 EUR. Tikslias kelionės datas, keltų plaukimo laikus ir kitus formalumus derinsime su užsiregistravusiais žygio dalyviais.

NAKVYNĖS

Nakvynės turistiniuose nameliuose su savo miegmaišiais arba palapinėse gamtoje bei kempinguose. Mokestis už nakvynes kempinguose įtrauktas į žygio dalyvio mokestį.

TURISTINIS INVENTORIUS

Žygiuojant, bus reikalingi įprastiniai turistiniai atributai – palapinė, miegmaišis, kilimėlis, kuprinė. Jei neturite, būtinai paskolinsime. Jums tai papildomai nekainuos. Žygiams savo kelioninius daiktus susidėsite į vieną didelę kuprinę. Rekomenduotinas bendras svoris moterims ne daugiau 13-15 kg, vyrams ne daugiau 16-18 kg. Prieš žygį, visiems dalyviams bus padalintas bendras maistas ir dujų balionėlis (kiekvienam apie 2,5 kg). Kiekvienam teks įsivertinti ir pasirinkti savo kuprinės svorį. Nereikalingus žygiui daiktus paliksime mikroautobuse. Bus reikalinga šiltesnė apranga, kepurė, pirštinės. Vienadieniai žygiai su mažomis kuprinėmis. Besiruošiant kelionei, bus pateiktas rekomendacinis daiktų sąrašas.

MAITINIMASIS

 Karštą maistą ruošime ryte ir vakare. Dieną, žygio metu, – šalti užkandžiai. Maistą ruošime ant dujinių viryklių, iš atsivežtų arba vietoje įsigytų produktų. Valgio gaminimas – bendras visos grupės reikalas, o dėl kiekvieno iš mūsų indėlio susitarsime bekeliaudami. Išlaidos maisto produktams viso žygio metu, įtrauktos į žygio dalyvio mokestį. Į dalyvio mokestį neįtrauktas maitinimasis kavinėse, restoranuose, kuro kolonėlėse ir pan. Jeigu turite specialių maitinimosi poreikių (esate vegetarai, veganai ar kt.), būtinai informuokite iš anksto.

ORAI

Oro bus daug – tyro ir gaivaus! Poliarinio rato zonoje, oro temperatūra dienomis svyruos apie + 15-19 °C, naktimis atvės iki + 9-14 °C. Laplandijos šiaurėje vėsiau. Dienomis lepinsimės + 9-13 °C temperatūra, naktimis atvės iki + 6-10 °C. Galimos šalnos. Kalnuose pakankamai vėjuota. Kritulių, tikėkimės, nebus daug. Pirštinės, kepurė ir šalikas bus geri mūsų draugai!

DRAUDIMAS

Šiai kelionei būtina apsidrausti medicininių išlaidų užsienyje (kelionės sveikatos) draudimu. Turintiems kreditines korteles, kelionės draudimas suteikiamas automatiškai. Apie draudimo sąlygas pasidomėkite kortelę išdavusiame banke. Galima draustis per savo mobilaus ryšio operatorių. Europos sveikatos draudimo kortelių savininkams kelionės sveikatos draudimas suteikiamas taip pat, tačiau yra tam tikrų niuansų. Pasidomėkite.

NENUMATYTOS APLINKYBĖS / FORCE MAJOURE

 

Žygio organizatorius pasilieka sau teisę koreguoti ar keisti maršrutą bei programą kelionės metu, netgi nutraukti kelionę, atsižvelgiant į dalyvių pajėgumą, klimatines sąlygas, grėsmes dalyvių sveikatai ir saugumui.

Jei kelionė jums įdomi, jau dabar praneškite apie savo norą dalyvauti. Rašykite el. paštu info@gerasvejas.lt arba skambinkite tel. +370 652 12000. Tikslias kelionių datas nustatysime tada, kai bus aiškūs skrydžių ir keltų judėjimo laikai, keliautojų grupių norai ir kita aktuali informacija.

Jei reziduojate ne Lietuvoje, kelionėje dalyvauti tikrai galite. Jums reikės patiems pasirūpinti atvykimu iki kelionės pradžios vietos bei grįžimu. Jei bus reikalinga turistinė įranga ar dviratis, pasistengsime pagelbėti.

Bendraukim, draugaukim, keliaukim!