PASLAPTINGOJI ISLANDIJA

Pėsčiomis
12 dienų ugnies ir ledo žemėje. Apkeliausime didžiąją salos dalį. Šiaurinė, rytinė, pietinė pakrantės, centrinė vulkaninė dykuma. Beveik kasdien žygiai pėsčiomis, daug įvairaus pobūdžio pėsčiųjų trasų, įvairių patirčių ir kerinčių Islandijos gamtos vaizdų.

Kelionės programa fiziškai sunki ir skirta rimtiems žygeiviams. Pėsčiomis nužygiuosime apie 150 km., iš jų didžioji dalis su pilna amunicija. Reikalinga pėsčiųjų žygių ir gyvenimo gamtoje patirtis. Kelionės metu nakvosime palapinėse kempinguose arba tiesiog gamtoje. Tikėtini permainingi orai, pakankamai stiprūs vėjai.

Pamatysime ir patirsime tikrai daug. Nacionalinis parkas Thingvellir, kur prieš 1000 metų buvo įsteigtas Islandijos parlamentas „Althing“. Keliausime tarp Amerikos ir Eurazijos tektoninių plokščių iškilusių į žemės paviršių. Geoterminis parkas Geysir ir „auksinis“ krioklys Gullfoss. Per dykumą brausimės į šiaurę. Šiaurine pakrante pasieksime didžiausią Islandijos ežerą Myvatn. Aktyvus ugnikalnis Krafla: lava, vulkaniniai plyšiai, sulfatarai, vietomis šiltas ar net karštas žemės paviršius. Žygis lavos upe, kuri kadaise nušlavė paežerės gyvenvietę. Dienos žygis palei ugnikalnio Hverfjall kraterį ir apylinkes. Karštas ežeriukas olose Grjotagja. Vandens temperatūra apie 44 °C, gal pabandysim išsimaudyti! Krioklys Dettifoss upės Jokulsa a Fjollum kanjone. Žygis kanjonu. Kelionė mikroautobusu per “nusikaltėlių dykumos” lavos laukus Odadahraun link Askja ugnikalnio. Magiškais kalnais žygiuosim link Askja kraterio. Nuo rytų Islandijos miesto Egilstadir keliausime į pietinę pakrantę. Ledyninės kilmės ežeras Jokulsarlon. Šliaužiantis ledyno liežuvis ir daugybė plūduriuojančių ledo luitų – atmosfera čia primena Grenlandiją. Vandenyno pakrantė šalia Vik miestelio. Juodo smėlio paplūdimiai, kerinčios uolos ir vienas iš Islandijos simbolių – paukštukai oranžiniais snapais – Pufin. Žygis pėsčiomis nuo slėnio Landmannalaugar iki Skogafoss. Trasos ilgis – apie 80 km. Keliausime su pilna amunicija (su didžiosiomis kuprinėmis). Spalvoti kalnai, vulkaniniai reiškiniai, bridimas per upes, vaizdai į ledynus Myrdarsjokull ir Eyjafjallajokull, 2010 m. balandžio 17 d. išsiveržęs ir skrydžius Europoje paralyžavęs ugnikalnis Eyjafjallajokull, Atlanto panorama, dešimtys krioklių upėje Skoga ir daug kitų gamtos stebuklų…

ŽYGIO DATOS

Keliauti po Islandiją planuotume liepos arba rugpjūčio mėnesį.

GRUPĖS DYDIS

6-8 žygeiviai.

ŽYGIO DALYVIO MOKESTIS  1470 EUR.

Šiais pinigais apmokėsime lydintį mikroautobusą su mūsų manta, žygio vadovo paslaugas, nakvynes kempinguose ir visos kelionės maisto produktų išlaidas. Į dalyvio mokestį neįtrauktos atvykimo iki Reykjaviko bei grįžimo namo išlaidos. Jums patiems reikės pasirūpinti kelionės sveikatos draudimu, taip pat mokėti už lankomus objektus Islandijoje.

ATVYKIMAS IŠ LIETUVOS

Skrydis tiesioginiu reisu Vilnius – Reykjavikas. Tikslias kelionės datas ir atvykimo kainas susitarsime tada, kai turėsime reikiamą informaciją apie viruso COVID-19 suvaldymą, tikslius skrydžių laikus, grupės dydį ir visą kitą kelionės planavimui reikalingą informaciją.

NAKVYNĖS

Nakvynės turistiniuose kempinguose arba gamtoje. Nakvynių išlaidos įtrauktos į žygio dalyvio mokestį.

TURISTINIS INVENTORIUS

Keliaujant, bus reikalingi įprastiniai turistiniai atributai – palapinė, miegmaišis, kilimėlis. Jei neturite, būtinai paskolinsime. Jums tai papildomai nekainuos. Programoje tik vienadieniai žygiai, todėl pagrindinio inventoriaus (asmeninių daiktų, palapinių, miegmaišių, kilimėlių ir t.t.) neštis nereikės. Besiruošdami kiekvienam dienos žygiui imsime tik reikiamus daiktus bei būtiną maistą ir vandenį. Kiekvienam privalu turėti nedidelę kuprinę dienos žygiams. Visus savo kelioninius daiktus susidėkite į vieną krepšį ar lagaminą, kuris visą laiką bus žygeivius lydinčiame automobilyje. Kiekvieną vakarą automobilis su visu mūsų inventoriumi bus nakvynės vietoje.

MAITINIMASIS

Karštą maistą ruošime ryte ir vakare. Dieną, žygio metu, – šalti užkandžiai. Maistą ruošime ant dujinių viryklių, iš atsivežtų arba vietoje įsigytų produktų. Valgio gaminimas – bendras visos grupės reikalas, o dėl kiekvieno iš mūsų indėlio susitarsime bekeliaudami. Visa grupė visada tilps prie vieno stalo. Išlaidos maisto produktams viso žygio metu, įtrauktos į žygio dalyvio mokestį. Į dalyvio mokestį neįtrauktas maitinimasis kavinėse, restoranuose, kuro kolonėlėse ir pan.

ORAI

Islandija – jūrinio klimato kraštas. Islandijos pietūs lietingesni, šiaurė – sausesnė ir šaltesnė. Kelionės metu pasitaikys gana daug saulėtų orų, kai galima vilkėti marškinėliais ar lengvu megztuku. Per dieną orai gali kelis kartus smarkiai pasikeisti. Reikia būti pasiruošus lietingam ir vėjuotam orui. Vidutinė temperatūra dienomis + 10-14 °C, maksimumas iki + 14-18 °C. Temperatūros naktį, jei orai staigiai atšąla, nukris iki + 3-7 °C. Kelionės komfortas pilnai priklauso nuo esamos temperatūros ir oro drėgnumo, vėjo stiprumo, bei kelionės dalyvių fizinės būklės ir inventoriaus kokybės. Kai kuriose vietose gyvenimą apkartins smulkūs mašalai.

DRAUDIMAS

Šiai kelionei būtina apsidrausti medicininių išlaidų užsienyje (kelionės sveikatos) draudimu. Turintiems kreditines korteles, kelionės draudimas suteikiamas automatiškai. Apie draudimo sąlygas pasidomėkite kortelę išdavusiame banke. Galima draustis per savo mobilaus ryšio operatorių. Europos sveikatos draudimo kortelių savininkams kelionės sveikatos draudimas suteikiamas taip pat, tačiau yra tam tikrų niuansų. Pasidomėkite.

NENUMATYTOS APLINKYBĖS / FORCE MAJOURE

Žygio vadas pasilieka sau teisę koreguoti ar keisti maršrutą bei programą kelionės metu, netgi nutraukti kelionę, atsižvelgiant į dalyvių pajėgumą, klimatines sąlygas, grėsmes dalyvių sveikatai ir saugumui.

Jei ketinate prisijungti prie keliautojų grupės, rašykite el. paštu info@gerasvejas.lt arba skambinkite tel. +370 652 12000.
Jei reziduojate ne Lietuvoje, kelionėje dalyvauti tikrai galite. Jums reikės patiems pasirūpinti atvykimu iki kelionės pradžios vietos bei grįžimu. Jei bus reikalinga turistinė įranga ar dviratis, pasistengsime pagelbėti.

Kelionių vyksmas gali priklausyti nuo COVID-19 keliamų suvaržymų.

Jei kelionė jums įdomi, jau dabar praneškite apie savo ketinimus dalyvauti. Tikslias kelionių datas nustatysime tada, kai bus aiškūs skrydžių ir keltų judėjimo laikai, keliautojų grupių norai ir kita aktuali informacija. Parastai likus 2-4 mėnesiams iki kelionės, jau galima dėliotis visus “taškus”.

Bendraukim, draugaukim, keliaukim!