Paslaptingoji Islandija

PASLAPTINGOJI ISLANDIJA

Pėsčiomis

12 dienų ugnies ir ledo žemėje. Apkeliausime didžiąją salos dalį. Šiaurinė, rytinė, pietinė pakrantės, centrinė vulkaninė dykuma. Beveik kasdien žygiai pėsčiomis, daug įvairaus pobūdžio pėsčiųjų trasų, įvairių patirčių ir kerinčių Islandijos gamtos vaizdų.

Kelionės programa pakankamai fiziškai sunki ir skirta rimtiems žygeiviams. Pėsčiomis nužygiuosime apie 150 km., iš jų apie 80 km su pilna amunicija. Reikalinga pėsčiųjų žygių ir gyvenimo gamtoje patirtis. Kelionės metu nakvosime palapinėse kempinguose arba tiesiog gamtoje. Tikėtini permainingi orai, pakankamai stiprūs vėjai.

Islandijoje pamatysime ir patirsime tikrai daug. Mikroautobusu apvažiuosime beveik visą salą!

Žygis pėsčiomis nuo slėnio Landmannalaugar iki Skogafoss. Trasos ilgis – apie 80 km. Keliausime su visa amunicija (su didžiosiomis kuprinėmis). Asmeniniai daiktai, palapinė, kilimėlis, miegmaišis turi tilpti į vieną kuprinę. Visą maistą taip pat nešimės su savimi, taip pat dujas ir virykles. Spalvoti kalnai, vulkaniniai reiškiniai, bridimas per upes, vaizdai į ledynus Myrdarsjokull ir Eyjafjallajokull, 2010 m. balandžio 17 d. išsiveržęs ir skrydžius Europoje paralyžavęs ugnikalnis Eyjafjallajokull, Atlanto panorama, dešimtys krioklių upėje Skoga ir begalybė nuostabios gamtos…

Nacionalinis parkas Thingvellir, kur prieš 1000 metų buvo įsteigtas Islandijos parlamentas „Althing“. Prasieisime tarp Amerikos ir Eurazijos tektoninių plokščių. Geoterminis parkas Geysir ir „auksinis“ krioklys Gullfoss. Didžiausias Islandijos ežerą Myvatn. Aktyvus ugnikalnis Krafla: lava, vulkaniniai plyšiai, sulfatarai, vietomis šiltas ar net karštas žemės paviršius. Žygis lavos upe, kuri kadaise nušlavė paežerės gyvenvietę. Dienos žygis palei ugnikalnio Hverfjall kraterį ir apylinkes. Pabandysim išsimaudyti olose Grjotagja (vanduo net iki 44 °C!). Krioklys Dettifoss upės Jokulsa a Fjollum kanjone. Žygis kanjonu. Kelionė mikroautobusu per “nusikaltėlių dykumos” lavos laukus Odadahraun link Askja ugnikalnio. Magiškais kalnais žygiuosim link Askja kraterio. Ledyninės kilmės ežeras Jokulsarlon. Šliaužiantis ledyno liežuvis ir daugybė plūduriuojančių ledo luitų – atmosfera čia primena Grenlandiją. Vandenyno pakrantė šalia Vik miestelio. Juodo smėlio paplūdimiai, kerinčios uolos ir vienas iš Islandijos simbolių – paukštukai oranžiniais snapais – Pufin.

ŽYGIO DATOS

Keliauti po Islandiją planuotume liepos arba rugpjūčio mėnesį. Jeigu jums kelionė įdomi, nedelsdami susisiekite ir galėsime pradėti planuotis datas.

GRUPĖS DYDIS

7-8 žygeiviai.

ŽYGIO DALYVIO MOKESTIS  1620 EUR.

Šiais pinigais apmokėsime mikroautobusą (visais varomais ratais) visai mūsų kelionei, žygio vadovo paslaugas, nakvynes kempinguose, maisto produktų išlaidas ir kitas būtinas kelionės išlaidas. Į dalyvio mokestį neįtrauktos atvykimo iki Reykjaviko bei grįžimo namo išlaidos. Jums patiems reikės pasirūpinti kelionės sveikatos draudimu, taip pat mokėti už lankomus objektus Islandijoje.

ATVYKIMAS IŠ LIETUVOS

Skrydis tiesioginiu reisu Vilnius – Reykjavikas. Tikslias kelionės datas, skrydžių laikus ir kitus formalumus derinsime su užsiregistravusiais žygio dalyviais.

NAKVYNĖS

Nakvynės turistiniuose kempinguose arba gamtoje. Galimos 1-2 nakvynės viešbutėlyje ar svečių namuose. Nakvynių išlaidos įtrauktos į žygio dalyvio mokestį.

TURISTINIS INVENTORIUS

Žygiuojant, bus reikalingi įprastiniai turistiniai atributai – palapinė, miegmaišis, kilimėlis, kuprinė. Jei neturite, būtinai paskolinsime. Jums tai papildomai nekainuos. Ilgajam žygiui savo kelioninius daiktus susidėsite į vieną didelę kuprinę. Rekomenduotinas bendras svoris moterims ne daugiau 13-15 kg, vyrams ne daugiau 16-18 kg. Prieš žygį, visiems dalyviams bus padalintas bendras maistas ir dujų balionėlis (kiekvienam apie 2,5 kg). Kiekvienam teks įsivertinti ir pasirinkti savo kuprinės svorį. Nereikalingus žygiui daiktus paliksime mikroautobuse. Ilgajam žygiui bus reikalinga šiltesnė apranga, kepurė, pirštinės. Kelis kartus brisime iš ledyno tekančiomis upėmis. Vienadieniai žygiai su mažomis kuprinėmis. Besiruošiant kelionei, bus pateiktas rekomendacinis daiktų sąrašas.

MAITINIMASIS

Karštą maistą ruošime ryte ir vakare. Dieną, žygio metu, – šalti užkandžiai. Maistą ruošime ant dujinių viryklių, iš atsivežtų arba vietoje įsigytų produktų. Valgio gaminimas – bendras visos grupės reikalas, o dėl kiekvieno iš mūsų indėlio susitarsime bekeliaudami. Išlaidos maisto produktams viso žygio metu, įtrauktos į žygio dalyvio mokestį. Į dalyvio mokestį neįtrauktas maitinimasis kavinėse, restoranuose, kuro kolonėlėse ir pan. Jeigu turite specialių maitinimosi poreikių (esate vegetarai, veganai ar kt.), būtinai informuokite iš anksto.

ORAI

Islandija – jūrinio klimato kraštas. Islandijos pietūs lietingesni, šiaurė – sausesnė ir šaltesnė. Kelionės metu pasitaikys gana daug saulėtų orų, kai galima vilkėti marškinėliais ar lengvu megztuku. Per dieną orai gali kelis kartus smarkiai pasikeisti. Reikia būti pasiruošus lietingam ir vėjuotam orui. Vidutinė temperatūra dienomis + 10-14 °C, maksimumas iki + 14-18 °C. Temperatūros naktį, jei orai staigiai atšąla, nukris iki + 3-7 °C. Kelionės komfortas pilnai priklauso nuo esamos temperatūros ir oro drėgnumo, vėjo stiprumo, bei kelionės dalyvių fizinės būklės ir inventoriaus kokybės. Kai kuriose vietose gyvenimą apkartins smulkūs mašalai. Ilgojo žygio metu brisime per šaltas upes.

DRAUDIMAS

Šiai kelionei būtina apsidrausti medicininių išlaidų užsienyje (kelionės sveikatos) draudimu. Turintiems kreditines korteles, kelionės draudimas suteikiamas automatiškai. Apie draudimo sąlygas pasidomėkite kortelę išdavusiame banke. Galima draustis per savo mobilaus ryšio operatorių. Europos sveikatos draudimo kortelių savininkams kelionės sveikatos draudimas suteikiamas taip pat, tačiau yra tam tikrų niuansų. Pasidomėkite.

NENUMATYTOS APLINKYBĖS / FORCE MAJOURE

Žygio organizatorius pasilieka sau teisę koreguoti ar keisti maršrutą bei programą kelionės metu, netgi nutraukti kelionę, atsižvelgiant į dalyvių pajėgumą, klimatines sąlygas, grėsmes dalyvių sveikatai ir saugumui.

Jei kelionė jums įdomi, jau dabar praneškite apie savo norą dalyvauti. Rašykite el. paštu info@gerasvejas.lt arba skambinkite tel. +370 652 12000. Tikslias kelionių datas nustatysime tada, kai bus aiškūs skrydžių ir keltų judėjimo laikai, keliautojų grupių norai ir kita aktuali informacija.

Jei reziduojate ne Lietuvoje, kelionėje dalyvauti tikrai galite. Jums reikės patiems pasirūpinti atvykimu iki kelionės pradžios vietos bei grįžimu. Jei bus reikalinga turistinė įranga ar dviratis, pasistengsime pagelbėti.

Bendraukim, draugaukim, keliaukim!