GRAIKIJA. ZAGOROHORIA, OLYMPUS, PELION

Ekspedicinė kelionė pėsčiomis

 10 dienų pažintis su Graikija.

Žygiuosime Zagoria (Zagorohoria) regione, Vikos – Aoos nacionaliniame parke. Šturmuosime Olimpą – palankiomis oro sąlygomis bandysime pasiekti aukščiausią Olimpo viršūnę – Mytikas (2917 m). Pabaigai atsikvėpsime „kentaurų rojuje“ – Peliono pusiasalyje. Popietė Atėnuose.

Pėsčiomis planuojame nukeliauti apie 110 km. Kelionės programa vidutinio fizinio sudėtingumo. Didžioji dalis žygių su pilna amunicija, kita dalis – vienadieniai pakeliavimai. Dideli aukščių skirtumai. Dalyviams reikalinga panašių žygių patirtis, atitinkamas fizinis ir psichologinis pasirengimas. Nakvynės vietiniuose viešbutėliuose, kalnų nameliuose, kempinguose ir galbūt gamtoje.

Visą kelionę dalinsime į 3 pagrindines dalis. Atskridę į Atėnus, jau pirmą dieną išvyksime į Zagoria (Zagorohoria) regioną, Empyro provinciją. Planuojamas 3 arba 4 dienų žygis su visa amunicija po Vikos – Aoos nacionalinio parko kalnus, paskutinę dieną įveikiant Vikos tarpeklį. Jis Gineso rekordų knygoje tituluojamas kaip giliausias pasaulyje. Įspūdingi vietiniai akmeniniai kaimeliai, šimtmečiais glūdinti akmeniniai keliukai ir tiltai. Antroji kelionės dalis – Olimpo nacionalinis parkas. Palengva kopsime į viršų ir tikėkimės orai leis pasiekti „stogą“ – aukščiausią viršūnę Mytikas (2917 m). Paskutinė kelionės dalis lengvesnė. Vyksime į Peliono pusiasalį, žygiuosime vietiniais kalnų ir miškų takeliais, maudysimės jūroje ir gaudysim pabėgančią vasarą. Paskutinis vakaras Atėnuose.

GRUPĖS DYDIS • 8-10 žygeivių.

ŽYGIO DALYVIO MOKESTIS • 590 EUR.

Šiais pinigais apmokėsime visas visuomeninio transporto išlaidas Graikijoje, žygio vadovo paslaugas, nakvynes hosteliuose, kalnų nameliuose ir kempinguose, visos kelionės maisto produktų išlaidas. Nakvynėms iš visos sumos suplanuota skirti 120 eur. Tikėtina, kad nakvynių išlaidos bus didesnės, tokiu atveju, pasibaigus kelionei, kiekvienam dalyviui reikės primokėti trūkstamą sumą pagal faktines išlaidas, bet ne daugiau nei 10 proc. nuo viso žygio dalyvio mokesčio. Į dalyvio mokestį neįtrauktos atvykimo į Atėnus bei grįžimo namo išlaidos. Jums patiems reikės pasirūpinti kelionės sveikatos draudimu, taip pat mokėti už lankomus objektus Graikijoje.

ATVYKIMAS IŠ LIETUVOS

Rugsėjo 20 d., sekmadienį, 12:55 – 15:55 val. aviakompanijos Ryanair skrydis Vilnius – Atėnai. Spalio 1 d., ketvirtadienį, 10:55 – 13:50 val. aviakompanijos Ryanair skrydis Atėnai – Vilnius. Orientacinė lėktuvų bilietų kaina apie 220 EUR (įskaitant 20 kg registruotą bagažą). Lėktuvų bilietus galite įsigyti patys, galime padėti mes.

NAKVYNĖS

Nakvynės hosteliuose, kalnų nameliuose ir kempinguose. Galimos 1 – 2 nakvynės gamtoje. Mokestis už nakvynes įeina į žygio dalyvio mokestį.

TURISTINIS INVENTORIUS

Žygiuojant, bus reikalingi įprastiniai turistiniai atributai – palapinė, miegmaišis, kilimėlis, kuprinė. Jei neturite, būtinai paskolinsime. Jums tai papildomai nekainuos. Savo kelioninius daiktus susidėkite į vieną didelę kuprinę. Rekomenduotinas bendras svoris moterims ne daugiau 13-15 kg, vyrams ne daugiau 16-18 kg. Prieš kelionę, visiems dalyviams bus padalintas bendras maistas ir dujos (kiekvienam apie 2 kg). Pasiimkite mažą ir lengvą kuprinę kasdieniams žygiams.

MAITINIMASIS

Karštą maistą ruošime ryte ir vakare. Dieną, žygio metu, – šalti užkandžiai. Maistą ruošime ant dujinių viryklių, iš atsivežtų arba vietoje įsigytų produktų. Valgio gaminimas – bendras visos grupės reikalas, o dėl kiekvieno iš mūsų indėlio susitarsime bekeliaudami. Visa grupė visada tilps prie vieno stalo. Išlaidos maisto produktams viso žygio metu, įtrauktos į žygio dalyvio mokestį. Į dalyvio mokestį neįtrauktas maitinimasis kavinėse, restoranuose, kuro kolonėlėse ir pan.

ORAI

Kelionės metu, žemumose temperatūros vasariškos. Dienomis + 22-27 ºC, naktimis + 16-20 ºC. Didesniuose aukščiuose orai vėsesni. Neišvengsime stipresnių vėjų. Būtina lengva „žieminė“ apranga – kepurė, pirštinės. Dienomis, ypač išėjus į kalnus, mūsų veidus gairins saulės spinduliai. Pasiimkime apsauginį kremą ir akinius su UV filtru.

DRAUDIMAS

Šiai kelionei būtina apsidrausti medicininių išlaidų užsienyje (kelionės sveikatos) draudimu. Turintiems kreditines korteles, kelionės draudimas suteikiamas automatiškai. Apie draudimo sąlygas pasidomėkite kortelę išdavusiame banke. Galima draustis per savo mobilaus ryšio operatorių. Europos sveikatos draudimo kortelių savininkams kelionės sveikatos draudimas suteikiamas taip pat, tačiau yra tam tikrų niuansų. Pasidomėkite.

NENUMATYTOS APLINKYBĖS

Žygio vadas pasilieka sau teisę koreguoti ar keisti maršrutą bei programą kelionės metu, netgi nutraukti kelionę, atsižvelgiant į dalyvių pajėgumą, klimatines sąlygas, grėsmes dalyvių sveikatai ir saugumui.

Jei ketinate prisijungti prie keliautojų grupės, rašykite el. paštu info@gerasvejas.lt arba skambinkite tel. +370 652 12000.
Jei reziduojate ne Lietuvoje, kelionėje dalyvauti tikrai galite. Jums reikės patiems pasirūpinti atvykimu iki kelionės pradžios vietos bei grįžimu. Jei bus reikalinga turistinė įranga ar dviratis, pasistengsime pagelbėti.