Graikija. Zagorohoria, Olympus, Pelion

GRAIKIJA. ZAGOROHORIA, OLYMPUS, PELION

Ekspedicinė kelionė pėsčiomis

10 dienų pažintis su Graikija. Žygiuosime Zagoria (Zagorohoria) regione, Vikos – Aoos nacionaliniame parke. Šturmuosime Olimpą – palankiomis oro sąlygomis bandysime pasiekti aukščiausią Olimpo viršūnę – Mytikas (2917 m). Pabaigai atsikvėpsime „kentaurų rojuje“ – Peliono pusiasalyje.

Pėsčiomis planuojame nukeliauti apie 110 km. Kelionės programa vidutinio fizinio sudėtingumo. Didžioji dalis žygių su pilna amunicija (su didžiosiomis kuprinėmis), kita dalis – vienadieniai pakeliavimai. Dideli aukščių skirtumai. Dalyviams reikalinga panašių žygių patirtis, atitinkamas fizinis ir psichologinis pasirengimas. Nakvynės vietiniuose viešbutėliuose, kalnų nameliuose, kempinguose ir galbūt gamtoje.

Visą kelionę dalinsime į 3 pagrindines dalis. Zagoria (Zagorohoria) regioną, Empyro provinciją. Planuojamas 3 arba 4 dienų žygis su visa amunicija po Vikos – Aoos nacionalinio parko kalnus, paskutinę dieną įveikiant Vikos tarpeklį. Jis Gineso rekordų knygoje tituluojamas kaip giliausias pasaulyje. Įspūdingi vietiniai akmeniniai kaimeliai, šimtmečiais glūdinti akmeniniai keliukai ir tiltai. Antroji kelionės dalis – Olimpo nacionalinis parkas. Palengva kopsime į viršų ir tikėkimės orai leis pasiekti „stogą“ – aukščiausią viršūnę Mytikas (2917 m). Paskutinė kelionės dalis lengvesnė. Vyksime į Peliono pusiasalį, žygiuosime vietiniais kalnų ir miškų takeliais, maudysimės jūroje ir gaudysim pabėgančią vasarą.

KELIONĖS DATOS

Keliauti po Graikiją planuotume rugsėjo arba spalio mėnesį. Jeigu jums kelionė įdomi, nedelsdami susisiekite ir galėsime pradėti planuotis datas.

GRUPĖS DYDIS

7-8 žygeiviai.

ŽYGIO DALYVIO MOKESTIS   740 EUR.

 Šiais pinigais apmokėsime visas visuomeninio transporto išlaidas Graikijoje, žygio vadovo paslaugas, žygio organizavimo išlaidas, nakvynes viešbutėliuose, kalnų nameliuose ir kempinguose, visos kelionės maisto produktų išlaidas ir kitas būtinas kelionės išlaidas. Į dalyvio mokestį neįtrauktos atvykimo į Graikiją bei grįžimo namo išlaidos. Jums patiems reikės pasirūpinti kelionės sveikatos draudimu, taip pat mokėti už lankomus objektus.

ATVYKIMAS IŠ LIETUVOS

Skrydis į Graikiją. Tikslias kelionės datas, skrydžių laikus ir kitus formalumus derinsime su užsiregistravusiais žygio dalyviais.

NAKVYNĖS

Nakvynės viešbutėliuose, kalnų nameliuose ir kempinguose. Galimos 1 – 2 nakvynės gamtoje. Mokestis už nakvynes įeina į žygio dalyvio mokestį.

TURISTINIS INVENTORIUS

Žygiuojant, bus reikalingi įprastiniai turistiniai atributai – palapinė, miegmaišis, kilimėlis, kuprinė. Jei neturite, būtinai paskolinsime. Jums tai papildomai nekainuos. Savo kelioninius daiktus susidėkite į vieną didelę kuprinę. Rekomenduotinas bendras svoris moterims ne daugiau 13-15 kg, vyrams ne daugiau 16-18 kg. Prieš ilgąjį kalnų žygį, visiems dalyviams bus padalintas bendras maistas, vanduo ir dujos (kiekvienam apie 2-2,5 kg). Pasiimkite lengvą ir paprastą kuprinėlę, tinkamą vienadieniams žygiams ar pasivaikščiojimui. Po Graikiją keliausime visuomeniniu, todėl reikės gerai pagalvoti ką pasiimti o ką palikti namuose. Besiruošiant kelionei, bus pateiktas rekomendacinis daiktų sąrašas. Kiekvienam teks įsivertinti ir pasirinkti savo kuprinės svorį.

MAITINIMASIS

Karštą maistą ruošime ryte ir vakare. Dieną, žygio metu, – šalti užkandžiai. Maistą ruošime ant dujinių viryklių, iš atsivežtų arba vietoje įsigytų produktų. Valgio gaminimas – bendras visos grupės reikalas, o dėl kiekvieno iš mūsų indėlio susitarsime bekeliaudami. Išlaidos maisto produktams viso žygio metu, įtrauktos į žygio dalyvio mokestį. Į dalyvio mokestį neįtrauktas maitinimasis kavinėse, restoranuose, kuro kolonėlėse ir pan. Jeigu turite specialių maitinimosi poreikių (esate vegetarai, veganai ar kt.), būtinai informuokite iš anksto.

ORAI

Kelionės metu, žemumose temperatūros vasariškos. Dienomis + 22-27 ºC, naktimis + 16-20 ºC. Didesniuose aukščiuose orai vėsesni. Neišvengsime stipresnių vėjų. Būtina lengva „žieminė“ apranga – kepurė, pirštinės. Dienomis, ypač išėjus į kalnus, mūsų veidus gairins saulės spinduliai. Pasiimkime apsauginį kremą ir akinius su UV filtru.

DRAUDIMAS

Šiai kelionei būtina apsidrausti medicininių išlaidų užsienyje (kelionės sveikatos) draudimu. Turintiems kreditines korteles, kelionės draudimas suteikiamas automatiškai. Apie draudimo sąlygas pasidomėkite kortelę išdavusiame banke. Galima draustis per savo mobilaus ryšio operatorių. Europos sveikatos draudimo kortelių savininkams kelionės sveikatos draudimas suteikiamas taip pat, tačiau yra tam tikrų niuansų. Pasidomėkite.

NENUMATYTOS APLINKYBĖS / FORCE MAJOURE

 

Žygio organizatorius pasilieka sau teisę koreguoti ar keisti maršrutą bei programą kelionės metu, netgi nutraukti kelionę, atsižvelgiant į dalyvių pajėgumą, klimatines sąlygas, grėsmes dalyvių sveikatai ir saugumui.

Jei kelionė jums įdomi, jau dabar praneškite apie savo norą dalyvauti. Rašykite el. paštu info@gerasvejas.lt arba skambinkite tel. +370 652 12000. Tikslias kelionių datas nustatysime tada, kai bus aiškūs skrydžių ir keltų judėjimo laikai, keliautojų grupių norai ir kita aktuali informacija.

Jei reziduojate ne Lietuvoje, kelionėje dalyvauti tikrai galite. Jums reikės patiems pasirūpinti atvykimu iki kelionės pradžios vietos bei grįžimu. Jei bus reikalinga turistinė įranga, pasistengsime pagelbėti.

Bendraukim, draugaukim, keliaukim!