GOTLANDO SALOS BURTAI. ŠVEDIJA

Dviračiais
7 dienų kelionė dviračiais po Gotlando salą. Iš sostinės Visby išvyksime į šiaurę ir po savaitės grįšime atgal iš pietų. Keliausime aplink salą ir, kaišiodami smalsią nosį šen bei ten, pabandysime susilieti su gamta, pažinti šiek tiek istorijos.

Žygio programa vidutinio sudėtingumo – dviračiais įveiksime apie 400 km (kas dieną apie 60 – 80 km). Pageidautina panašių kelionių patirtis. Važiuosime asfaltuotais ir gruntiniais keliais. Asmeninių daiktų dviračiais vežtis nereikės, bus lydintis automobilis. Žygio metu nakvosime palapinėse, gamtoje arba kempinguose. Švedai labai didžiuojasi vikingų praeitimi, bet kiek tos teisybės ir kiek pasakų vikingų istorijose težino dangus. Gotlando saloje randama didžioji dalis vikingų lobių, o šalia jos krantų – nuskendusių laivų. Visbis – Gotlando sostinė – viduramžių miestas. Miestą juosia sena 3,5 km ilgio gynybinė siena su žvalgybiniais – gynybiniais bokštais. Senamiestis kalvotas ir kuprotas. Siauros, kylančios ir besileidžiančios gatvelės, seni mediniai ir akmeniniai pastatai mintyse nukels mus į senovę. Gotlando salos puošmena – avys, jų skaičius saloje apie 50 tūkstančių! Šioje saloje gyvenanti avių veislė ypatinga – tiek avys, tiek avinai turi ragus. Saloje visus įėjimus dažnai saugo avies skulptūros.

Ypatinga ir įkvepianti Gotlando aura visada traukė menininkus, rašytojus ir filosofus. Forio saloje užaugo ir ilgus metus gyveno režisierius I. Bergmanas. Saulė, uolos ir vanduo sukuria magišką švytėjimą, kurį netrunka pajusti ir pamatyti ir tie, kurie nelaiko kameros rankose ar nekuria scenarijaus savo užrašų knygelėse. Ant kranto stūksančios uolos primena žmonių veidus ir kūnus – tai gamtos kūryba, kurią daugybę metų studijavo galybė autorių ir menininkų. Šios prieš milijonus metų jūros ir vėjo nušlifuotos kalkakmenio uolos vadinamos raukais.

KELIONĖS DATOS

Keliauti po Gotlando salą planuotume rugpjūčio mėnesį.

GRUPĖS DYDIS

6-8 dviratininkai.

ŽYGIO DALYVIO MOKESTIS   610 EUR.

Šiais pinigais apmokėsime keltą į Gotlando salą (Nynashamn – Visby), lydintį automobilį su mūsų manta, žygio vadovo paslaugas, nakvynes kempinguose ir visos kelionės maisto produktų išlaidas. Į dalyvio mokestį neįtrauktos atvykimo iki Nynashamn bei grįžimo namo išlaidos. Jums patiems reikės pasirūpinti kelionės sveikatos draudimu, taip pat mokėti už lankomus objektus Gotlando saloje.

ATVYKIMAS IŠ LIETUVOS

Organizuosime kelionę mikroautobusu ir keltais iki Nynashamn, Švedijoje. Tikslias kelionės datas ir atvykimo kainas derinsime tada, kai turėsime reikiamą informaciją apie viruso suvaldymą, tikslius keltų laikus, grupės dydį ir visą kitą kelionės planavimui reikalingą informaciją.

DVIRATIS

Kelionei reikalingas patikimas, lengvos konstrukcijos dviratis. Dviračio priekyje ir gale turi būti pritvirtinti švyturėliai. Priekyje – baltas, gale – raudonas. Pasirūpinkite švyturėlių maitinimo elementais. Turėkite atsarginę kamerą, tinkančią jūsų dviračiui. Būtinas dviratininko šalmas. Rekomenduojame šviesą atspindinčius drabužius arba liemenę. Jei turite, pasiimkite ant dviračio tvirtinamą krepšį susidėti kasdienių žygių daiktams. Beveik visi keliai asfaltuoti, didelių pakilimų ar nusileidimų nebus.

NAKVYNĖS

Nakvynės dažniausiai turistiniuose kempinguose su įrengtais dušais ir tualetais. Galimos 1 – 2 nakvynės gamtoje. Visada turėsime savo stalą,  suolus ir stoginę nuo lietaus ar saulės. Nakvynių išlaidos įtrauktos į žygio dalyvio mokestį.

TURISTINIS INVENTORIUS

Keliaujant, bus reikalingi įprastiniai turistiniai atributai – palapinė, miegmaišis, kilimėlis. Jei neturite, būtinai paskolinsime. Jums tai papildomai nekainuos.
Savo kelioninius daiktus susidėkite į vieną didelį krepšį ar lagaminą, kuris visą laiką bus dviratininkus lydinčiame automobilyje. Kiekvieną vakarą automobilis su visu mūsų inventoriumi bus nakvynės vietoje. Besiruošdami dienos važiavimams imsime tik būtiną maistą ir vandenį. Turėkite mažą kuprinę, kuri pravers tiek dienos važiavimuose, tiek išvykose pėsčiomis. Dviračių krepšiai nebūtini, bet jei turite, bus privalumas.

MAITINIMASIS

Karštą maistą ruošime ryte ir vakare. Dieną, žygio metu, – šalti užkandžiai. Maistą ruošime ant dujinių viryklių, iš atsivežtų arba vietoje įsigytų produktų. Valgio gaminimas – bendras visos grupės reikalas, o dėl kiekvieno iš mūsų indėlio susitarsime bekeliaudami. Visa grupė visada tilps prie vieno stalo. Išlaidos maisto produktams viso žygio metu, įtrauktos į žygio dalyvio mokestį. Į dalyvio mokestį neįtrauktas maitinimasis kavinėse, restoranuose, kuro kolonėlėse ir pan.

ORAI

Klimatas Gotlando saloje panašus kaip ir Lietuvoje tokiu pat metu. Tik vėjai bus stipresni ir kiek didesnė lietaus tikimybė.

DRAUDIMAS

Šiai kelionei būtina apsidrausti medicininių išlaidų užsienyje (kelionės sveikatos) draudimu. Turintiems kreditines korteles, kelionės draudimas suteikiamas automatiškai. Apie draudimo sąlygas pasidomėkite kortelę išdavusiame banke. Galima draustis per savo mobilaus ryšio operatorių. Europos sveikatos draudimo kortelių savininkams kelionės sveikatos draudimas suteikiamas taip pat, tačiau yra tam tikrų niuansų. Pasidomėkite.

NENUMATYTOS APLINKYBĖS / FORCE MAJOURE

Žygio vadas pasilieka sau teisę koreguoti ar keisti maršrutą bei programą kelionės metu, netgi nutraukti kelionę, atsižvelgiant į dalyvių pajėgumą, klimatines sąlygas, grėsmes dalyvių sveikatai ir saugumui.

Jei ketinate prisijungti prie keliautojų grupės, rašykite el. paštu info@gerasvejas.lt arba skambinkite tel. +370 652 12000.
Jei reziduojate ne Lietuvoje, kelionėje dalyvauti tikrai galite. Jums reikės patiems pasirūpinti atvykimu iki kelionės pradžios vietos bei grįžimu. Jei bus reikalinga turistinė įranga ar dviratis, pasistengsime pagelbėti.

Kelionių vyksmas gali priklausyti nuo COVID-19 keliamų suvaržymų.

Jei kelionė jums įdomi, jau dabar praneškite apie savo ketinimus dalyvauti. Tikslias kelionių datas nustatysime tada, kai bus aiškūs skrydžių ir keltų judėjimo laikai, keliautojų grupių norai ir kita aktuali informacija. Parastai likus 2-4 mėnesiams iki kelionės, jau galima dėliotis visus “taškus”.

Bendraukim, draugaukim, keliaukim!