GOTLANDO SALOS BURTAI. ŠVEDIJA

GOTLANDO SALOS BURTAI. ŠVEDIJA

Dviračiais

7 dienų kelionė dviračiais po Gotlando salą. Iš sostinės Visby išvyksime į šiaurę ir po savaitės grįšime atgal iš pietų. Keliausime aplink salą ir, kaišiodami smalsią nosį šen bei ten, pabandysime susilieti su gamta, pažinti šiek tiek istorijos.

Žygio programa vidutinio sudėtingumo – dviračiais įveiksime apie 400 km (kas dieną apie 60 – 80 km). Pageidautina panašių kelionių patirtis. Važiuosime asfaltuotais ir gruntiniais keliais. Būtinas mokėjimas naudotis žemėlapiais ir GPS sistemomis. Reikalingas plentinis dviratis bei išmanusis telefonas su GPX failus skaitančia programėle. Žygio dalyviai kiekvieną rytą gaus dienos važiavimo žemėlapį ir GPX nuorodas į savo mobilų telefoną. Asmeninių daiktų dviračiais vežtis nereikės, visą kelionę grupę lydės mikroautobusas. Dviračių žygio metu nakvosime palapinėse, kempinguose.

Švedai labai didžiuojasi vikingų praeitimi, bet kiek tos teisybės ir kiek pasakų vikingų istorijose težino dangus. Gotlando saloje randama didžioji vikingų lobių dalis, o šalia jos krantų – nuskendusių laivų. Viduramžių miestą Visby juosia sena 3,5 km ilgio gynybinė siena su žvalgybiniais – gynybiniais bokštais. Senamiestis kalvotas ir kuprotas. Siauros, kylančios ir besileidžiančios gatvelės, seni mediniai ir akmeniniai pastatai mintyse nukels mus į senovę. Gotlando salos puošmena – avys, jų skaičius saloje apie 50 tūkstančių! Šioje saloje gyvenanti avių veislė ypatinga – tiek avys, tiek avinai turi ragus. Saloje visus įėjimus dažnai saugo avies skulptūros.

Ypatinga ir įkvepianti Gotlando aura visada traukė menininkus, rašytojus ir filosofus. Forio saloje užaugo ir ilgus metus gyveno režisierius I. Bergmanas. Ant kranto stūksančios uolos primena žmonių veidus ir kūnus – tai gamtos kūryba, kurią daugybę metų studijavo galybė autorių ir menininkų. Šios prieš milijonus metų jūros ir vėjo nušlifuotos kalkakmenio uolos vadinamos raukais.

 

KELIONĖS DATOS

Keliauti po Gotlando salą planuotume rugpjūčio mėnesį. Jeigu jums kelionė įdomi, nedelsdami susisiekite ir galėsime pradėti planuotis datas.

GRUPĖS DYDIS

7-8 dviratininkai.

ŽYGIO DALYVIO MOKESTIS   620 EUR.

Šiais pinigais apmokėsime keltą į Gotlando salą (Nynashamn – Visby), lydintį mikroautobusą su mūsų manta, priekabą dviračiams vežti, žygio organizavimo išlaidas, nakvynes kempinguose, maisto produktų išlaidas ir kitas būtinas kelionės išlaidas. Į dalyvio mokestį neįtrauktos atvykimo iki Nynashamn (Švedija) bei grįžimo namo išlaidos. Jums patiems reikės pasirūpinti kelionės sveikatos draudimu, taip pat mokėti už visus lankomus objektus.

ATVYKIMAS IŠ LIETUVOS

Organizuosime kelionę mikroautobusu iš Lietuvos į Latviją ir atgal, bei keltu Ventspils – Nynashamn – Ventspils. Orientacinė atvykimo/išvykimo kaina – apie 250 EUR. Tikslias kelionės datas, keltų plaukimo laikus ir kitus formalumus derinsime su užsiregistravusiais žygio dalyviais.

DVIRATIS

Kelionei reikalingas patikimas, lengvos konstrukcijos dviratis, aprūpintas visomis būtinomis saugumo priemonėmis (atšvaitai ir švyturėliai). Turėkite atsarginę kamerą, tinkančią jūsų dviračiui. Būtinas dviratininko šalmas. Rekomenduojame šviesą atspindinčius drabužius arba liemenę. Jei turite, pasiimkite ant dviračio tvirtinamą krepšį susidėti kasdienių važiavimų daiktams. Reikalingas jūsų mobiliojo telefono laikiklis, tvirtinamas ant dviračio. Jei tokio neturite, paskolinsime. Kasdienių važiavimų metu naudositės savo asmeniniu mobiliuoju telefonu, su jums suteiktomis navigacinėmis nuorodomis (GPX failais).

NAKVYNĖS

Nakvynės turistiniuose kempinguose su įrengtais dušais ir tualetais. Visada turėsime savo stalą,  suolus ir stoginę nuo lietaus ar saulės. Galima viena nakvynė gamtoje, su elementariomis gamtinėmis sąlygomis. Nakvynių išlaidos įtrauktos į žygio dalyvio mokestį.

TURISTINIS INVENTORIUS

Keliaujant, bus reikalingi įprastiniai turistiniai atributai – palapinė, miegmaišis, kilimėlis. Jei neturite, būtinai paskolinsime. Jums tai papildomai nekainuos.
Savo kelioninius daiktus susidėkite į vieną didelį krepšį ar lagaminą, kuris visą laiką bus dviratininkus lydinčiame automobilyje. Kiekvieną vakarą automobilis su visu mūsų inventoriumi bus nakvynės vietoje. Besiruošdami dienos važiavimams imsime tik būtiną maistą ir vandenį. Dviračių krepšiai nebūtini, bet jei turite, bus privalumas. Dienos važiavimams galima naudoti mažą kuprinę.

MAITINIMASIS

Karštą maistą ruošime ryte ir vakare. Dieną, žygio metu, – šalti užkandžiai. Maistą ruošime ant dujinių viryklių, iš atsivežtų arba vietoje įsigytų produktų. Valgio gaminimas – bendras visos grupės reikalas, o dėl kiekvieno iš mūsų indėlio susitarsime bekeliaudami. Visa grupė visada tilps prie vieno stalo. Išlaidos maisto produktams viso žygio metu, įtrauktos į žygio dalyvio mokestį. Į dalyvio mokestį neįtrauktas maitinimasis kavinėse, restoranuose, kuro kolonėlėse ir pan. Jeigu turite specialių maitinimosi poreikių (esate vegetarai, veganai ar kt.), būtinai informuokite iš anksto.

ORAI

Klimatas Gotlando saloje panašus kaip ir Lietuvoje tokiu pat metu. Tik vėjai bus stipresni ir kiek didesnė lietaus tikimybė. Būkime pasiruošę apsisaugoti nuo saulės spindulių (kremas nuo saulės, vasarinė kepuraitė, akiniai su UV filtru) bei užklupsiančio lietaus (lengva striukė ar apsiaustas nuo lietaus).

DRAUDIMAS

Šiai kelionei būtina apsidrausti medicininių išlaidų užsienyje (kelionės sveikatos) draudimu. Turintiems kreditines korteles, kelionės draudimas suteikiamas automatiškai. Apie draudimo sąlygas pasidomėkite kortelę išdavusiame banke. Galima draustis per savo mobilaus ryšio operatorių. Europos sveikatos draudimo kortelių savininkams kelionės sveikatos draudimas suteikiamas taip pat, tačiau yra tam tikrų niuansų. Pasidomėkite.

NENUMATYTOS APLINKYBĖS / FORCE MAJOURE

Žygio organizatorius pasilieka sau teisę koreguoti ar keisti maršrutą bei programą kelionės metu, netgi nutraukti kelionę, atsižvelgiant į dalyvių pajėgumą, klimatines sąlygas, grėsmes dalyvių sveikatai ir saugumui.

Jei kelionė jums įdomi, jau dabar praneškite apie savo norą dalyvauti. Rašykite el. paštu info@gerasvejas.lt arba skambinkite tel. +370 652 12000. Tikslias kelionių datas nustatysime tada, kai bus aiškūs skrydžių ir keltų judėjimo laikai, keliautojų grupių norai ir kita aktuali informacija.

Jei reziduojate ne Lietuvoje, kelionėje dalyvauti tikrai galite. Jums reikės patiems pasirūpinti atvykimu iki kelionės pradžios vietos bei grįžimu. Jei bus reikalinga turistinė įranga ar dviratis, pasistengsime pagelbėti.

Bendraukim, draugaukim, keliaukim!