ŠVEICARIJA. EŽERŲ MARŠRUTAS

Dviračiais
 8 dienų kelionė dviračiais po Šveicariją „Ežerų maršrutu“. Pravažiuosime visą šalį iš rytų į vakarus. Kelionę pradėsime Lichtenšteino kunigaikštystės sostinėje Vaduz ir užbaigsime kurortiniame mieste Montrė, prie Ženevos (Lėmano) ežero.

Žygio programa vidutinio sudėtingumo – dviračiais įveiksime apie 450 km (kas dieną apie 50 – 60 km). Startas Vaduc mieste Lichtenšteino kunigaikštystėje, žygį užbaigsime Montreux, Šveicarijoje. Pageidautina panašių kelionių patirtis. Trasa pakankamai kalnuota. Asmeninių daiktų dviračiais vežtis nereikės, bus lydintis automobilis. Nakvosime kempinguose, palapinėse. Tai nacionalinė 9-toji dviračių trasa, vadinama „Seen-Route“. Informacija apie trasą internete: https://www.schweizmobil.ch/en/cycling-in-switzerland/route-09.html Kas dieną pravažiuosime pro didesnį ar mažesnį Alpių ežerą, apsuptą nuostabių kalnų. Keliausime Alpių slėniais, pro kasdieniu ritmu gyvenančius miestelius bei kaimelius. Kartais teks pakilti į pakankamai didelius kalniukus, bet būsime apdovanoti nuostabiais vaizdais. Aplankysime Liucerną ir Keturių Kantonų ežerą. Visa kelionė – unikali pažintis su Šveicarija – šalies gamta, kultūra, architektūra.

KELIONĖS DATOS

Keliauti po Šveicariją planuotume birželio arba liepos mėnesį.

GRUPĖS DYDIS

6-8 dviratininkai.

ŽYGIO DALYVIO MOKESTIS  750 EUR.

Šiais pinigais apmokėsime lydintį mikroautobusą su mūsų manta, žygio vadovo paslaugas, nakvynes kempinguose ir visos kelionės maisto produktų išlaidas. Į dalyvio mokestį neįtrauktos atvykimo iki žygio pradžios vietos bei grįžimo namo išlaidos. Jums patiems reikės pasirūpinti kelionės sveikatos draudimu, taip pat mokėti už lankomus objektus.

ATVYKIMAS IŠ LIETUVOS

Lėktuvu, reisu Vilnius – Miunchenas. Iš Miuncheno į Šveicariją ir atgal, lydinčiu mikroautobusu. Žygio dalyvių dviračiai ir visa manta iš Lietuvos ir atgal keliaus su lydinčiu mikroautobusu. Skrydžiai tik su rankiniu bagažu. Skrydžiai ir papildomos nakvynės (jei prireiks) neįtraukti į žygio dalyvio mokestį. Tikslias kelionės datas ir atvykimo kainas susitarsime tada, kai turėsime reikiamą informaciją apie viruso COVID-19 suvaldymą, tikslius skrydžių laikus, grupės dydį ir visą kitą kelionės planavimui reikalingą informaciją.

DVIRATIS

Kelionei reikalingas patikimas, lengvos konstrukcijos dviratis. Dviračio priekyje ir gale turi būti pritvirtinti švyturėliai. Priekyje – baltas, gale – raudonas. Pasirūpinkite švyturėlių maitinimo elementais. Turėkite atsarginę kamerą, tinkančią jūsų dviračiui. Būtinas dviratininko šalmas. Rekomenduojame šviesą atspindinčius drabužius arba liemenę. Jei turite, pasiimkite ant dviračio tvirtinamą krepšį susidėti kasdienių žygių daiktams.

NAKVYNĖS

Nakvynės turistiniuose kempinguose su įrengtais dušais ir tualetais. Visada turėsime savo stalą,  suolus ir stoginę nuo lietaus ar saulės. Nakvynių išlaidos įtrauktos į žygio dalyvio mokestį.

TURISTINIS INVENTORIUS

Keliaujant, bus reikalingi įprastiniai turistiniai atributai – palapinė, miegmaišis, kilimėlis. Jei neturite, būtinai paskolinsime. Jums tai papildomai nekainuos.
Savo kelioninius daiktus susidėkite į vieną didelį krepšį ar lagaminą, kuris visą laiką bus dviratininkus lydinčiame automobilyje. Kiekvieną vakarą automobilis su visu mūsų inventoriumi bus nakvynės vietoje. Besiruošdami dienos važiavimams imsime tik būtiną maistą ir vandenį. Dviračių krepšiai nebūtini, bet jei turite, bus privalumas. Dienos važiavimams galima naudoti mažą kuprinę.

MAITINIMASIS

Karštą maistą ruošime ryte ir vakare. Dieną, žygio metu, – šalti užkandžiai. Maistą ruošime ant dujinių viryklių, iš atsivežtų arba vietoje įsigytų produktų. Valgio gaminimas – bendras visos grupės reikalas, o dėl kiekvieno iš mūsų indėlio susitarsime bekeliaudami. Visa grupė visada tilps prie vieno stalo. Išlaidos maisto produktams viso žygio metu, įtrauktos į žygio dalyvio mokestį. Į dalyvio mokestį neįtrauktas maitinimasis kavinėse, restoranuose, kuro kolonėlėse ir pan.

ORAI

Orai bus kiek šiltesni nei Lietuvoje tuo pat metu. Skaičiukai tikrai nesvarbu. Tiesiog VASARA ALPĖSE! Būkime pasiruošę apsisaugoti nuo saulės spindulių (kremas nuo saulės, vasarinė kepuraitė, akiniai su UV filtru) bei užklupsiančio lietaus (lengva striukė ar apsiaustas nuo lietaus).

DRAUDIMAS

Šiai kelionei būtina apsidrausti medicininių išlaidų užsienyje (kelionės sveikatos) draudimu. Turintiems kreditines korteles, kelionės draudimas suteikiamas automatiškai. Apie draudimo sąlygas pasidomėkite kortelę išdavusiame banke. Galima draustis per savo mobilaus ryšio operatorių. Europos sveikatos draudimo kortelių savininkams kelionės sveikatos draudimas suteikiamas taip pat, tačiau yra tam tikrų niuansų. Pasidomėkite.

NENUMATYTOS APLINKYBĖS / FORCE MAJOURE

Žygio vadas pasilieka sau teisę koreguoti ar keisti maršrutą bei programą kelionės metu, netgi nutraukti kelionę, atsižvelgiant į dalyvių pajėgumą, klimatines sąlygas, grėsmes dalyvių sveikatai ir saugumui.

Jei ketinate prisijungti prie keliautojų grupės, rašykite el. paštu info@gerasvejas.lt arba skambinkite tel. +370 652 12000.
Jei reziduojate ne Lietuvoje, kelionėje dalyvauti tikrai galite. Jums reikės patiems pasirūpinti atvykimu iki kelionės pradžios vietos bei grįžimu. Jei bus reikalinga turistinė įranga ar dviratis, pasistengsime pagelbėti.

Kelionių vyksmas gali priklausyti nuo COVID-19 keliamų suvaržymų.

Jei kelionė jums įdomi, jau dabar praneškite apie savo ketinimus dalyvauti. Tikslias kelionių datas nustatysime tada, kai bus aiškūs skrydžių ir keltų judėjimo laikai, keliautojų grupių norai ir kita aktuali informacija. Parastai likus 2-4 mėnesiams iki kelionės, jau galima dėliotis visus “taškus”.

Bendraukim, draugaukim, keliaukim!