ŠVEICARIJA. EŽERŲ MARŠRUTAS

Dviračiais
8 dienų kelionė dviračiais po Šveicariją „Ežerų maršrutu“. Pravažiuosime visą šalį iš rytų į vakarus. Kelionę pradėsime Lichtenšteino kunigaikštystės sostinėje Vaduz ir užbaigsime kurortiniame mieste Montrė, prie Ženevos (Lėmano) ežero.

Žygio programa vidutinio sudėtingumo – dviračiais įveiksime apie 450 km (kas dieną apie 50 – 70 km). Būtina panašių kelionių patirtis, mokėjimas naudotis žemėlapiais ir GPS sistemomis. Reikalingas plentinis dviratis bei išmanusis telefonas su GPX failus skaitančia programėle. Žygio dalyviai kiekvieną rytą gaus dienos važiavimo žemėlapį ir GPX nuorodas į savo mobilų telefoną. Asmeninių daiktų dviračiais vežtis nereikės, visą kelionę grupę lydės mikroautobusas. Dviračių žygio metu nakvosime palapinėse, kempinguose. Tai nacionalinė 9-toji dviračių trasa, vadinama „Seen-Route“. Informacija apie trasą internete: https://www.schweizmobil.ch/en/cycling-in-switzerland/route-09.html

Kas dieną pravažiuosime pro didesnį ar mažesnį Alpių ežerą, apsuptą nuostabių kalnų. Keliausime Alpių slėniais, pro kasdieniu ritmu gyvenančius miestelius bei kaimelius. Kartais teks pakilti į pakankamai didelius kalniukus, bet būsime apdovanoti nuostabiais vaizdais. Aplankysime Liucerną ir Keturių Kantonų ežerą. Visa kelionė – unikali pažintis su Šveicarija – šalies gamta, kultūra, architektūra.

KELIONĖS DATOS

Keliauti po Šveicariją planuotume birželio arba liepos mėnesį. Jeigu jums kelionė įdomi, nedelsdami susisiekite ir galėsime pradėti planuotis datas.

GRUPĖS DYDIS

7-8 dviratininkai.

ŽYGIO DALYVIO MOKESTIS  680 EUR.

Šiais pinigais apmokėsime lydintį mikroautobusą su mūsų manta, priekabą dviračiams vežti, žygio organizavimo išlaidas, nakvynes kempinguose, maisto produktų išlaidas ir kitas būtinas kelionės išlaidas. Į dalyvio mokestį neįtrauktos atvykimo iki žygio pradžios vietos bei grįžimo namo išlaidos. Jums patiems reikės pasirūpinti kelionės sveikatos draudimu, taip pat mokėti už visus lankomus objektus.

ATVYKIMAS IŠ LIETUVOS

Lėktuvu, reisu Vilnius – Niurnbergas. Iš Niurnbergo į Vaduz ir po žygio atgal į Niurnbergą mikroautobusu. Žygio dalyvių dviračiai ir visa manta iš Lietuvos ir atgal keliaus su lydinčiu mikroautobusu. Skrydžiai tik su rankiniu bagažu. Skrydžiai ir, jei prireiks, papildoma nakvynė, neįtraukti į žygio dalyvio mokestį. Tikslias kelionės datas, skrydžių laikus ir kitus formalumus derinsime su užsiregistravusiais žygio dalyviais.

DVIRATIS

Kelionei reikalingas patikimas, lengvos konstrukcijos dviratis, aprūpintas visomis būtinomis saugumo priemonėmis (atšvaitai ir švyturėliai). Turėkite atsarginę kamerą, tinkančią jūsų dviračiui. Būtinas dviratininko šalmas. Rekomenduojame šviesą atspindinčius drabužius arba liemenę. Jei turite, pasiimkite ant dviračio tvirtinamą krepšį susidėti kasdienių važiavimų daiktams. Reikalingas jūsų mobiliojo telefono laikiklis, tvirtinamas ant dviračio. Jei tokio neturite, paskolinsime. Kasdienių važiavimų metu naudositės savo asmeniniu mobiliuoju telefonu, su jums suteiktomis navigacinėmis nuorodomis (GPX failais).

NAKVYNĖS

Nakvynės turistiniuose kempinguose su įrengtais dušais ir tualetais. Visada turėsime savo stalą, suolus ir stoginę, nuo lietaus ar saulės. Nakvynių išlaidos įtrauktos į žygio dalyvio mokestį.

TURISTINIS INVENTORIUS

Keliaujant, bus reikalingi įprastiniai turistiniai atributai – palapinė, miegmaišis, kilimėlis. Jei neturite, būtinai paskolinsime. Jums tai papildomai nekainuos.
Savo kelioninius daiktus susidėkite į vieną didelį krepšį ar lagaminą, kuris visą laiką bus dviratininkus lydinčiame automobilyje. Kiekvieną vakarą automobilis su visu mūsų inventoriumi bus nakvynės vietoje. Besiruošdami dienos važiavimams imsime tik būtiną maistą ir vandenį. Dviračių krepšiai nebūtini, bet jei turite, bus privalumas. Dienos važiavimams galima naudoti mažą kuprinę.

MAITINIMASIS

Karštą maistą ruošime ryte ir vakare. Dieną, žygio metu, – šalti užkandžiai. Maistą ruošime ant dujinių viryklių, iš atsivežtų arba vietoje įsigytų produktų. Valgio gaminimas – bendras visos grupės reikalas, o dėl kiekvieno iš mūsų indėlio susitarsime bekeliaudami. Visa grupė visada tilps prie vieno stalo. Išlaidos maisto produktams viso žygio metu, įtrauktos į žygio dalyvio mokestį. Į dalyvio mokestį neįtrauktas maitinimasis kavinėse, restoranuose, kuro kolonėlėse ir pan. Jeigu turite specialių maitinimosi poreikių (esate vegetarai, veganai ar kt.), būtinai informuokite iš anksto.

ORAI

Orai Šveicarijoje bus kiek šiltesni nei Lietuvoje tuo pat metu. Skaičiukai tikrai nesvarbu, tiesiog VASARA ALPĖSE! Būkime pasiruošę apsisaugoti nuo saulės spindulių (kremas nuo saulės, vasarinė kepuraitė, akiniai su UV filtru) bei užklupsiančio lietaus (lengva striukė ar apsiaustas nuo lietaus).

DRAUDIMAS

Šiai kelionei būtina apsidrausti medicininių išlaidų užsienyje (kelionės sveikatos) draudimu. Turintiems kreditines korteles, kelionės draudimas suteikiamas automatiškai. Apie draudimo sąlygas pasidomėkite kortelę išdavusiame banke. Galima draustis per savo mobilaus ryšio operatorių. Europos sveikatos draudimo kortelių savininkams kelionės sveikatos draudimas suteikiamas taip pat, tačiau yra tam tikrų niuansų. Pasidomėkite.

NENUMATYTOS APLINKYBĖS / FORCE MAJOURE

Žygio organizatorius pasilieka sau teisę koreguoti ar keisti maršrutą bei programą kelionės metu, netgi nutraukti kelionę, atsižvelgiant į dalyvių pajėgumą, klimatines sąlygas, grėsmes dalyvių sveikatai ir saugumui.

Jei kelionė jums įdomi, jau dabar praneškite apie savo norą dalyvauti. Rašykite el. paštu info@gerasvejas.lt arba skambinkite tel. +370 652 12000. Tikslias kelionių datas nustatysime tada, kai bus aiškūs skrydžių ir keltų judėjimo laikai, keliautojų grupių norai ir kita aktuali informacija.

Jei reziduojate ne Lietuvoje, kelionėje dalyvauti tikrai galite. Jums reikės patiems pasirūpinti atvykimu iki kelionės pradžios vietos bei grįžimu. Jei bus reikalinga turistinė įranga ar dviratis, pasistengsime pagelbėti.

Bendraukim, draugaukim, keliaukim!