ŠVEDIJOS LAPLANDIJA. KARALIŠKAS TAKAS

Pėsčiomis
6 dienų žygis pėsčiomis Švedijos Laplandijoje, šiaurine „Karališko tako“ (švediškai „Kungsleden“) dalimi. Pėsčiųjų trasa populiari ne tik Švedijoje, sutiksime daug keliautojų iš viso pasaulio. Taiga ir tundra, kalnai ir ežerai…

Pėsčiomis nukeliausime virš 100 km. Kas dieną vidutiniškai iki 20 km. Kelionės programa pakankamai sudėtinga. Žygiuosime su pilna amunicija. Asmeniniai daiktai, palapinė, kilimėlis, miegmaišis turi tilpti į vieną kuprinę. Visą maistą taip pat nešimės su savimi, taip pat dujas ir virykles. Nakvynės gamtoje. Dalyviams reikalinga panašių žygių patirtis, atitinkamas fizinis ir psichologinis pasirengimas. Kelionės atskaitos taškas – Švedijos Laplandijos sostinė – Kiruna.

Karališkas takas pasižymi laukine, žmogaus veiklos beveik nepaliesta gamta. Ypač šiaurinė dalis. Mūsų žygio metu nepraeisime nei vieno kaimelio, nepamatysime nei vieno automobilio. Mobilus ryšys neveiks. Kartais praskris sraigtasparniai – vienintelė susisiekimo ir krovinių gabenimo priemonė. Apie šią trasą daug informacijos internete. Į paieškos langelį įrašykite „King’s Trail Sweden“ arba „Kungsleden“. Pasiskaitykite forumus, pasižiūrėkite filmukus, paklausykite žygeivių istorijas. Tai padės jums įsivaizduoti, ko galima tikėtis šioje kelionėje: kokie kalnai, trasos kokybė, oras, gyvenimo sąlygos ir t.t. Mes keliausime Karališko tako dalimi tarp Abisko ir Nikkaluokta.

KELIONĖS DATOS

Žygį po Švedijos Laplandiją planuotume liepos arba rugpjūčio mėnesį. Jeigu jums kelionė įdomi, nedelsdami susisiekite ir galėsime pradėti planuotis datas.

GRUPĖS DYDIS

7-8 žygeiviai.

ŽYGIO DALYVIO MOKESTIS  490 EUR.

 Šiais pinigais apmokėsime transporto išlaidas, žygio organizavimo išlaidas, žygio vadovo paslaugas, galimą nakvynę kempinge bei pirtį, maisto produktų išlaidas ir kitas būtinas kelionės išlaidas. Į dalyvio mokestį neįtrauktos atvykimo iki Kirunos bei grįžimo namo išlaidos. Jums patiems reikės pasirūpinti kelionės sveikatos draudimu, taip pat mokėti už lankomus objektus.

ATVYKIMAS IŠ LIETUVOS

Organizuosime atvykimą (išvykimą) iki Kirunos mikroautobusu ir keltais (Ventspils – Nynashamn – Ventspils). Orientacinė kelionės mikroautobusu ir keltais, su nakvynėmis kempinguose kaina – 190 EUR. Tikslias kelionės datas, keltų plaukimo laikus ir kitus formalumus derinsime su užsiregistravusiais žygio dalyviais.

NAKVYNĖS

Visos nakvynės planuojamos gamtoje. Visada nakvosime šalia vandens telkinių. Galima 1 nakvynė kempinge. Jei pasiseks, vieną vakarą eisime į pirtį, tik reikės atsirasti reikiamoje vietoje reikiamu laiku. Mokestis už pirtį įeina į žygio dalyvio mokestį.

TURISTINIS INVENTORIUS

Žygiuojant, bus reikalingi įprastiniai turistiniai atributai – palapinė, miegmaišis, kilimėlis, kuprinė. Jei neturite, būtinai paskolinsime. Jums tai papildomai nekainuos. Savo kelioninius daiktus susidėkite į vieną didelę kuprinę. Rekomenduotinas bendras svoris moterims ne daugiau 13-15 kg, vyrams ne daugiau 16-18 kg. Prieš žygį, visiems dalyviams bus padalintas bendras maistas ir dujų balionėlis (kiekvienam apie 2,5 kg). Besiruošiant kelionei, bus pateiktas rekomendacinis daiktų sąrašas. Kiekvienam teks įsivertinti ir pasirinkti savo kuprinės svorį.

MAITINIMASIS

Karštą maistą ruošime ryte ir vakare. Dieną, žygio metu, – šalti užkandžiai. Maistą ruošime ant dujinių viryklių, iš atsivežtų arba vietoje įsigytų produktų. Valgio gaminimas – bendras visos grupės reikalas, o dėl kiekvieno iš mūsų indėlio susitarsime bekeliaudami. Išlaidos maisto produktams viso žygio metu, įtrauktos į žygio dalyvio mokestį. Į dalyvio mokestį neįtrauktas maitinimasis kavinėse, restoranuose, kuro kolonėlėse ir pan. Jeigu turite specialių maitinimosi poreikių (esate vegetarai, veganai ar kt.), būtinai informuokite iš anksto.

ORAI

Švedijos Laplandijoje vyrauja subarktinis klimatas. Nemaža lietaus tikimybė. Mūsų žygio metu vyraujančios temperatūros dienomis bus 12 – 17 °C, naktimis – 7 – 12 °C. Didesniuose aukščiuose – vėsiau ir atšiauriau, stipresni vėjai.

DRAUDIMAS

Šiai kelionei būtina apsidrausti medicininių išlaidų užsienyje (kelionės sveikatos) draudimu. Turintiems kreditines korteles, kelionės draudimas suteikiamas automatiškai. Apie draudimo sąlygas pasidomėkite kortelę išdavusiame banke. Galima draustis per savo mobilaus ryšio operatorių. Europos sveikatos draudimo kortelių savininkams kelionės sveikatos draudimas suteikiamas taip pat, tačiau yra tam tikrų niuansų. Pasidomėkite.

NENUMATYTOS APLINKYBĖS / FORCE MAJOURE

Žygio organizatorius pasilieka sau teisę koreguoti ar keisti maršrutą bei programą kelionės metu, netgi nutraukti kelionę, atsižvelgiant į dalyvių pajėgumą, klimatines sąlygas, grėsmes dalyvių sveikatai ir saugumui.

Jei kelionė jums įdomi, jau dabar praneškite apie savo norą dalyvauti. Rašykite el. paštu info@gerasvejas.lt arba skambinkite tel. +370 652 12000. Tikslias kelionių datas nustatysime tada, kai bus aiškūs skrydžių ir keltų judėjimo laikai, keliautojų grupių norai ir kita aktuali informacija.

Jei reziduojate ne Lietuvoje, kelionėje dalyvauti tikrai galite. Jums reikės patiems pasirūpinti atvykimu iki kelionės pradžios vietos bei grįžimu. Jei bus reikalinga turistinė įranga ar dviratis, pasistengsime pagelbėti.

Bendraukim, draugaukim, keliaukim!