SAKARTVELAS. SVENETIJA, KAZBEKAS (MTSKHETA-MTIANETIJA), KACHETIJA.

Pėsčiomis
10 dienų ir trys Sakertvelo regionai. 60 km žygis per kalnus su pilna ekipuote Svenetijoje. Kazbeko kalno papėdė – „lengvai“ palipsim iki Gergeti ledyno. Kachetija – Sighaghis ir aplinkui…

Pėsčiomis nukeliausime iki 120 km (iki 20 km per dieną). Dideli aukščių skirtumai. Kelionės programa – vidutiniškai fiziškai sunki. Palapinėse nakvosime apie 3 – 4 naktis ir svečių namuose apie 6 – 7 naktis. Kelionės dalyviams reikalinga kalnų žygių ir gyvenimo gamtoje patirtis. Kelionės trukmė ir programos niuansai priklausys nuo skrydžių Vilnius – Kutaisi (su skrydžių dienomis orientuokimės keliauti apie 12 dienų). Svanetijoje žygiuosime nuo Ušguli iki Mestia. Tai bus ilgiausias mūsų žygis Sakartvele, keliausime 3 arba 4 dienas. Visos nakvynės palapinėse. Trasos ilgis apie 60 km, pakilsime iki 2,7 km virš jūros lygio. Žygis sunkus, bet nuostabūs vaizdai į kalnus tikrai atpirks „sunkias pėdas“. Iš Mestia vyksime į Tbilisį ir, po trumpo apsilankymo sostinėje, vyksime į Stepantsminda. Čia keliausime iki Kazbeko kalno ledyno Gergeti. Stovyklausime 3 km aukštyje, o iki ledyno pakilsime iki 3,3 km aukščio virš jūros lygio. Kelionę po Sakartvelą vainikuosime apsilankymu Kachetijoje. Gyvensime Signaghi, lengvai pasivaikščiosime, ragausime vietines vynuoges ir tikrą „gruzinišką šašlyką“.

ŽYGIO DATOS

Keliauti po Sakartvelą planuotume rugsėjo mėnesį. Jeigu jums kelionė įdomi, nedelsdami susisiekite ir galėsime pradėti planuotis datas.

GRUPĖS DYDIS

7-8 žygeiviai.

ŽYGIO DALYVIO MOKESTIS  690 EUR.

Šiais pinigais apmokėsime visas visuomeninio ir privataus transporto išlaidas, žygio vadovo paslaugas, žygio organizavimo išlaidas, nakvynes svečių namuose (dažniausiai su pusryčiais), visos kelionės maisto produktų išlaidas ir kitas būtinas kelionės išlaidas. Į dalyvio mokestį neįtrauktos atvykimo į Kutaisį bei grįžimo namo išlaidos. Jums patiems reikės pasirūpinti kelionės sveikatos draudimu, taip pat mokėti už lankomus objektus Sakartvele.

ATVYKIMAS IŠ LIETUVOS

Skrydis į Sakartvelą. Tikslias kelionės datas ir atvykimo kainas derinsime tada, kai turėsime reikiamą informaciją apie tikslius skrydžių laikus, grupės dydį ir visą kitą kelionės planavimui reikalingą informaciją.

NAKVYNĖS

Dalis nakvynių svečių namuose (dažniausiai su pusryčiais). 3 – 4 nakvynės gamtoje, kalnuose, absoliučiai laukinėmis sąlygomis. Mokestis už visas nakvynes įeina į žygio dalyvio mokestį (įskaitant ir maitinimą).

TURISTINIS INVENTORIUS

Žygiuojant, bus reikalingi įprastiniai turistiniai atributai – palapinė, miegmaišis, kilimėlis, kuprinė. Jei neturite, būtinai paskolinsime. Jums tai papildomai nekainuos. Savo kelioninius daiktus susidėkite į vieną didelę kuprinę. Rekomenduotinas bendras svoris moterims ne daugiau 13-15 kg, vyrams ne daugiau 16-18 kg. Prieš ilgąjį kalnų žygį, visiems dalyviams bus padalintas bendras maistas, vanduo ir dujos (kiekvienam apie 2-2,5 kg). Pasiimkite lengvą ir paprastą kuprinėlę, tinkamą vienadieniams žygiams ar pasivaikščiojimui. Po Sakartvelą keliausime visuomeniniu, todėl reikės gerai pagalvoti ką pasiimti o ką palikti namuose. Besiruošiant kelionei, bus pateiktas rekomendacinis daiktų sąrašas. Kiekvienam teks įsivertinti ir pasirinkti savo kuprinės svorį.

MAITINIMASIS

Karštą maistą ruošime ryte ir vakare. Dieną, žygio metu, – šalti užkandžiai. Maistą ruošime ant dujinių viryklių, iš atsivežtų arba vietoje įsigytų produktų. Valgio gaminimas – bendras visos grupės reikalas, o dėl kiekvieno iš mūsų indėlio susitarsime bekeliaudami. Išlaidos maisto produktams viso žygio metu, įtrauktos į žygio dalyvio mokestį. Į dalyvio mokestį neįtrauktas maitinimasis kavinėse, restoranuose, kuro kolonėlėse ir pan. Jeigu turite specialių maitinimosi poreikių (esate vegetarai, veganai ar kt.), būtinai informuokite iš anksto.

ORAI

Kelionės metu, tradiciniuose aukščiuose 1000 – 1500 m. virš jūros lygio, temperatūros šiltai rudeniškos. Dienomis lepinsimės + 18-23 ºC šilumoje, naktimis + 6-10 ºC “šaltyje“. Dideliuose aukščiuose orai kiek vėsesni. Neišvengsime didesnių vėjų. Reikia būti pasiruošus naktinėms šalnoms iki – 2 ºC. Būtina „žieminė“ apranga – šiltesnė kepurė, pirštinės, šalikas. Sakartvelas – saulėta šalis. Kutaisyje, Tbilisyje galime tikėtis +25-28 ºC. Dienomis, ypač išėjus į kalnus, mūsų veidus gairins saulės spinduliai. Pasiimkime apsauginį kremą ir akinius su UV filtru.

DRAUDIMAS

Šiai kelionei būtina apsidrausti medicininių išlaidų užsienyje (kelionės sveikatos) draudimu. Turintiems kreditines korteles, kelionės draudimas suteikiamas automatiškai. Apie draudimo sąlygas pasidomėkite kortelę išdavusiame banke. Galima draustis per savo mobilaus ryšio operatorių. Europos sveikatos draudimo kortelių savininkams kelionės sveikatos draudimas suteikiamas taip pat, tačiau yra tam tikrų niuansų. Pasidomėkite.

NENUMATYTOS APLINKYBĖS / FORCE MAJOURE

Žygio organizatorius pasilieka sau teisę koreguoti ar keisti maršrutą bei programą kelionės metu, netgi nutraukti kelionę, atsižvelgiant į dalyvių pajėgumą, klimatines sąlygas, grėsmes dalyvių sveikatai ir saugumui.

Jei kelionė jums įdomi, jau dabar praneškite apie savo norą dalyvauti. Rašykite el. paštu info@gerasvejas.lt arba skambinkite tel. +370 652 12000. Tikslias kelionių datas nustatysime tada, kai bus aiškūs skrydžių ir keltų judėjimo laikai, keliautojų grupių norai ir kita aktuali informacija.

Jei reziduojate ne Lietuvoje, kelionėje dalyvauti tikrai galite. Jums reikės patiems pasirūpinti atvykimu iki kelionės pradžios vietos bei grįžimu. Jei bus reikalinga turistinė įranga, pasistengsime pagelbėti.

Bendraukim, draugaukim, keliaukim!