NUO MOCARTO MIESTO IKI ADRIJOS JŪROS. AUSTRIJA IR ITALIJA

Dviračiais
6 dienos Austrijos ir Italijos dviračių trasose. Pasigardžiavimui – Venecija. Pradėsime Zalcburge, Alpių slėniais leisimės į pajūrio lygumas ir pasieksime Adrijos jūros pakrantę, kurortinį miestą Grado.

Žygio programa vidutinio sudėtingumo – dviračiais nuvažiuosime apie 400 km (kas dieną po 60 – 90 km). Būtina panašių kelionių patirtis, mokėjimas naudotis žemėlapiais ir GPS sistemomis. Reikalingas plentinis dviratis bei išmanusis telefonas su GPX failus skaitančia programėle. Žygio dalyviai kiekvieną rytą gaus dienos važiavimo žemėlapį ir GPX nuorodas į savo mobilų telefoną. Asmeninių daiktų dviračiais vežtis nereikės, visą kelionę grupę lydės mikroautobusas. Dviračių žygio metu nakvosime palapinėse, kempinguose. Informacija apie maršrutą internete: www.alpe-adria-radweg.com

Bus proga aplankyti Zalcburg ir Hohenwerfen pilis, Eisriesenwelt ledo urvą, Liechtenstein tarpeklį. Kelionę simboliškai pradėsime Mocarto aikštėje, Zalcburgo centre. Pradžioje vingiuosime palei upę Salzach, didelių kalnelių nebus. Toliau aukščių skirtumai didės. Teks paplušėti, netgi pasistumti dviračius į statesnes įkalnes. Pusiaukelėje sveikinsimės su Italija. Kalnai čia kitokie: šlaitai vis statesni, slėniai gilesni. Nuo Tarvisio iki Gemona – ypatinga trasos atkarpa: Austrijos monarchijos laikais, XIX a. viduryje statytas geležinkelis. Aprūkę tuneliai, kuriais pūškavo juodi geležiniai garvežiai, šalikelėje – apleistos stotys. Dabar tai – praeitis. Seni bėgiai išardyti ir įrengta šiuolaikinė, asfaltuota dviračių trasa. Malonu lėkti per tunelius ir jaustis tartum žvelgiant pro seno traukinio langą. Kalnus galiausiai pakeis lygumos. Užsuksim į miestą-tvirtovę Palmanova. Maršruto pabaiga – Adrijos pakrantės kurortas Grado. Paskutinę kelionės dieną lankysime Veneciją.

KELIONĖS DATOS

Keliauti po Austriją ir Italiją planuotume gegužės arba birželio mėnesį. Jeigu jums kelionė įdomi, nedelsdami susisiekite ir galėsime pradėti planuotis datas.

GRUPĖS DYDIS

7-8 dviratininkai.

ŽYGIO DALYVIO MOKESTIS   580 EUR.

Šiais pinigais apmokėsime lydintį mikroautobusą su mūsų manta, priekabą dviračiams vežti, žygio organizavimo išlaidas, nakvynes kempinguose, maisto produktų išlaidas ir kitas būtinas kelionės išlaidas. Į dalyvio mokestį neįtrauktos atvykimo iki žygio pradžios vietos bei grįžimo namo išlaidos. Jums patiems reikės pasirūpinti kelionės sveikatos draudimu, taip pat mokėti už visus lankomus objektus ir keltą į Veneciją.

ATVYKIMAS IŠ LIETUVOS

Į priekį: lėktuvu, reisu Vilnius – Viena (po to mikroautobusu į Zalcburgą). Atgal: lėktuvu, reisu Venecia/Treviso – Vilnius. Žygio dalyvių dviračiai ir visa manta iš Lietuvos ir atgal keliaus su lydinčiu mikroautobusu. Skrydžiai tik su rankiniu bagažu. Skrydžiai ir, jei prireiks, papildoma nakvynė, neįtraukti į žygio dalyvio mokestį. Tikslias kelionės datas, skrydžių laikus ir kitus formalumus derinsime su užsiregistravusiais žygio dalyviais.

DVIRATIS

Kelionei reikalingas patikimas, lengvos konstrukcijos dviratis, aprūpintas visomis būtinomis saugumo priemonėmis (atšvaitai ir švyturėliai). Turėkite atsarginę kamerą, tinkančią jūsų dviračiui. Būtinas dviratininko šalmas. Rekomenduojame šviesą atspindinčius drabužius arba liemenę. Jei turite, pasiimkite ant dviračio tvirtinamą krepšį susidėti kasdienių važiavimų daiktams. Reikalingas jūsų mobiliojo telefono laikiklis, tvirtinamas ant dviračio. Jei tokio neturite, paskolinsime. Kasdienių važiavimų metu naudositės savo asmeniniu mobiliuoju telefonu, su jums suteiktomis navigacinėmis nuorodomis (GPX failais).

NAKVYNĖS

Nakvynės turistiniuose kempinguose su įrengtais dušais ir tualetais. Visada turėsime savo stalą, suolus ir stoginę, nuo lietaus ar saulės. Galima viena nakvynė viešbutyje. Nakvynių išlaidos įtrauktos į žygio dalyvio mokestį.

TURISTINIS INVENTORIUS

Keliaujant, bus reikalingi įprastiniai turistiniai atributai – palapinė, miegmaišis, kilimėlis. Jei neturite, būtinai paskolinsime. Jums tai papildomai nekainuos.
Savo kelioninius daiktus susidėkite į vieną didelį krepšį ar lagaminą, kuris visą laiką bus dviratininkus lydinčiame automobilyje. Kiekvieną vakarą automobilis su visu mūsų inventoriumi bus nakvynės vietoje. Besiruošdami dienos važiavimams imsime tik būtiną maistą ir vandenį. Dviračių krepšiai nebūtini, bet jei turite, bus privalumas. Dienos važiavimams galima naudoti mažą kuprinę.

MAITINIMASIS

Karštą maistą ruošime ryte ir vakare. Dieną, žygio metu, – šalti užkandžiai. Maistą ruošime ant dujinių viryklių, iš atsivežtų arba vietoje įsigytų produktų. Valgio gaminimas – bendras visos grupės reikalas, o dėl kiekvieno iš mūsų indėlio susitarsime bekeliaudami. Visa grupė visada tilps prie vieno stalo. Išlaidos maisto produktams viso žygio metu, įtrauktos į žygio dalyvio mokestį. Į dalyvio mokestį neįtrauktas maitinimasis kavinėse, restoranuose, kuro kolonėlėse ir pan. Jeigu turite specialių maitinimosi poreikių (esate vegetarai, veganai ar kt.), būtinai informuokite iš anksto.

ORAI

Orai tiek Austrijoje, tiek Italijoje bus kiek šiltesni nei tuo pat metu Lietuvoje. Lietaus tikimybė panaši. Būkime pasiruošę apsisaugoti nuo saulės spindulių (kremas nuo saulės, vasarinė kepuraitė, akiniai su UV filtru) bei užklupsiančio lietaus (lengva striukė ar apsiaustas nuo lietaus). Įsidėkite šiltesnę kepurę, pirštines, šaliką ir šiltesnių drabužių. Jie pravers, jei lankysite ledo urvą.

DRAUDIMAS

Šiai kelionei būtina apsidrausti medicininių išlaidų užsienyje (kelionės sveikatos) draudimu. Turintiems kreditines korteles, kelionės draudimas suteikiamas automatiškai. Apie draudimo sąlygas pasidomėkite kortelę išdavusiame banke. Galima draustis per savo mobilaus ryšio operatorių. Europos sveikatos draudimo kortelių savininkams kelionės sveikatos draudimas suteikiamas taip pat, tačiau yra tam tikrų niuansų. Pasidomėkite.

NENUMATYTOS APLINKYBĖS / FORCE MAJOURE

 

Žygio organizatorius pasilieka sau teisę koreguoti ar keisti maršrutą bei programą kelionės metu, netgi nutraukti kelionę, atsižvelgiant į dalyvių pajėgumą, klimatines sąlygas, grėsmes dalyvių sveikatai ir saugumui.

Jei kelionė jums įdomi, jau dabar praneškite apie savo norą dalyvauti. Rašykite el. paštu info@gerasvejas.lt arba skambinkite tel. +370 652 12000. Tikslias kelionių datas nustatysime tada, kai bus aiškūs skrydžių ir keltų judėjimo laikai, keliautojų grupių norai ir kita aktuali informacija.

Jei reziduojate ne Lietuvoje, kelionėje dalyvauti tikrai galite. Jums reikės patiems pasirūpinti atvykimu iki kelionės pradžios vietos bei grįžimu. Jei bus reikalinga turistinė įranga ar dviratis, pasistengsime pagelbėti.

Bendraukim, draugaukim, keliaukim!