NUO MOCARTO MIESTO IKI ADRIJOS JŪROS. AUSTRIJA IR ITALIJA

Dviračiais
[dkpdf-button]
6 dienos Austrijos ir Italijos dviračių trasose. Pasigardžiavimui – Venecija. Pradėsime Zalcburge, Alpių slėniais leisimės į pajūrio lygumas ir pasieksime Adrijos jūros pakrantę, kurortinį miestą Grado.

Žygio programa vidutinio sudėtingumo – dviračiais nuvažiuosime apie 400 km (kas dieną po 60 – 90 km). Pageidautina panašių kelionių patirtis. Asmeninių daiktų dviračiais vežtis nereikės, bus lydintis mikroautobusas. Žygio metu nakvosime palapinėse, kempinguose. Informacija apie maršrutą internete: www.alpe-adria-radweg.com/en/

Turėsime progos aplankyti Zalcburgo ir Hohenwerfewn pilis, Eisriesenwelt ledo urvą, Liechtenstein tarpeklį. Kelionę simboliškai pradėsime Mocarto aikštėje, Zalcburgo centre. Pradžioje, vingiuosime palei upę Salzach. Didelių kalnelių nebus. Toliau aukščių skirtumai didės. Teks paplušėti, netgi pasistumti dviračius į statesnius kalnelius. Pusiaukelėje sveikinsimės su Italija. Kalnai čia kitokie. Šlaitai vis statesni, slėniai gilesni. Nuo Tarvisio iki Gemona – ypatinga trasos atkarpa – Austrijos monarchijos laikais, XIX a. viduryje statytas geležinkelis. Aprūkę tuneliai, kuriais pūškavo juodi geležiniai garvežiai, šalikelėj apleistos stotys. Dabar tai – praeitis. Seni bėgiai išardyti ir įrengta šiuolaikinė, asfaltuota dviračių trasa. Malonu lėkti per tunelius ir jaustis tartum besižvalgant pro seno traukinio langą. Kalnus galiausiai pakeis lygumos. Užsuksim į miestą-tvirtovę Palmanova. Maršruto pabaiga – Adrijos pakrantės kurortas Grado. Šeštadienį mikroautobusu keliausime link Venecijos. Pirmiausiai įsikursime kempinge, o tada – tik mes ir Venecija.

KELIONĖS DATOS

Keliauti po Austriją ir Italiją planuotume gegužės mėnesį.

GRUPĖS DYDIS

6-8 dviratininkai.

ŽYGIO DALYVIO MOKESTIS   680 EUR.

Šiais pinigais apmokėsime lydintį mikroautobusą su mūsų manta, žygio vadovo paslaugas, nakvynes kempinguose ir visos kelionės maisto produktų išlaidas. Į dalyvio mokestį neįtrauktos atvykimo iki žygio pradžios vietos bei grįžimo namo išlaidos. Jums patiems reikės pasirūpinti kelionės sveikatos draudimu, taip pat mokėti už lankomus objektus ir keltą į Veneciją.

ATVYKIMAS IŠ LIETUVOS

Į priekį: lėktuvu, reisu Vilnius – Viena, toliau mikroautobusu į Zalcburgą. Atgal: lėktuvu, reisu Venecija-Treviso – Vilnius. Žygio dalyvių dviračiai ir visa manta iš Lietuvos ir atgal keliaus su lydinčiu mikroautobusu. Skrydžiai tik su rankiniu bagažu. Skrydžiai ir papildoma nakvynė (jei prireiks) neįtraukti į žygio dalyvio mokestį.

Tikslias kelionės datas ir atvykimo kainas susitarsime tada, kai turėsime reikiamą informaciją apie viruso COVID-19 suvaldymą, tikslius skrydžių laikus, grupės dydį ir visą kitą kelionės planavimui reikalingą informaciją.

DVIRATIS

Kelionei reikalingas patikimas, lengvos konstrukcijos dviratis. Dviračio priekyje ir gale turi būti pritvirtinti švyturėliai. Priekyje – baltas, gale – raudonas. Pasirūpinkite švyturėlių maitinimo elementais. Turėkite atsarginę kamerą, tinkančią jūsų dviračiui. Būtinas dviratininko šalmas. Rekomenduojame šviesą atspindinčius drabužius arba liemenę. Jei turite, pasiimkite ant dviračio tvirtinamą krepšį susidėti kasdienių važiavimų daiktams.

NAKVYNĖS

Nakvynės turistiniuose kempinguose su įrengtais dušais ir tualetais. Visada turėsime savo stalą,  suolus ir stoginę nuo lietaus ar saulės. Galima viena nakvynė viešbutyje. Nakvynių išlaidos įtrauktos į žygio dalyvio mokestį.

TURISTINIS INVENTORIUS

Keliaujant, bus reikalingi įprastiniai turistiniai atributai – palapinė, miegmaišis, kilimėlis. Jei neturite, būtinai paskolinsime. Jums tai papildomai nekainuos.
Savo kelioninius daiktus susidėkite į vieną didelį krepšį ar lagaminą, kuris visą laiką bus dviratininkus lydinčiame automobilyje. Kiekvieną vakarą automobilis su visu mūsų inventoriumi bus nakvynės vietoje. Besiruošdami dienos važiavimams imsime tik būtiną maistą ir vandenį. Dviračių krepšiai nebūtini, bet jei turite, bus privalumas. Dienos važiavimams galima naudoti mažą kuprinę.

MAITINIMASIS

Karštą maistą ruošime ryte ir vakare. Dieną, žygio metu, – šalti užkandžiai. Maistą ruošime ant dujinių viryklių, iš atsivežtų arba vietoje įsigytų produktų. Valgio gaminimas – bendras visos grupės reikalas, o dėl kiekvieno iš mūsų indėlio susitarsime bekeliaudami. Visa grupė visada tilps prie vieno stalo. Išlaidos maisto produktams viso žygio metu, įtrauktos į žygio dalyvio mokestį. Į dalyvio mokestį neįtrauktas maitinimasis kavinėse, restoranuose, kuro kolonėlėse ir pan.

ORAI

Orai tiek Austrijoje, tiek Italijoje bus kiek šiltesni nei tuo pat metu Lietuvoje. Lietaus tikimybė panaši. Būkime pasiruošę apsisaugoti nuo saulės spindulių (kremas nuo saulės, vasarinė kepuraitė, akiniai su UV filtru) bei užklupsiančio lietaus (lengva striukė ar apsiaustas nuo lietaus). Įsidėkite šiltą kepurę, pirštines, šaliką ir šiltesnių drabužių. Jie pravers, jei lankysite ledo urvą.

DRAUDIMAS

Šiai kelionei būtina apsidrausti medicininių išlaidų užsienyje (kelionės sveikatos) draudimu. Turintiems kreditines korteles, kelionės draudimas suteikiamas automatiškai. Apie draudimo sąlygas pasidomėkite kortelę išdavusiame banke. Galima draustis per savo mobilaus ryšio operatorių. Europos sveikatos draudimo kortelių savininkams kelionės sveikatos draudimas suteikiamas taip pat, tačiau yra tam tikrų niuansų. Pasidomėkite.

NENUMATYTOS APLINKYBĖS / FORCE MAJOURE

 

Žygio vadas pasilieka sau teisę koreguoti ar keisti maršrutą bei programą kelionės metu, netgi nutraukti kelionę, atsižvelgiant į dalyvių pajėgumą, klimatines sąlygas, grėsmes dalyvių sveikatai ir saugumui.

Jei ketinate prisijungti prie keliautojų grupės, rašykite el. paštu info@gerasvejas.lt arba skambinkite tel. +370 652 12000.
Jei reziduojate ne Lietuvoje, kelionėje dalyvauti tikrai galite. Jums reikės patiems pasirūpinti atvykimu iki kelionės pradžios vietos bei grįžimu. Jei bus reikalinga turistinė įranga ar dviratis, pasistengsime pagelbėti.

Kelionių vyksmas gali priklausyti nuo COVID-19 keliamų suvaržymų.

Jei kelionė jums įdomi, jau dabar praneškite apie savo ketinimus dalyvauti. Tikslias kelionių datas nustatysime tada, kai bus aiškūs skrydžių ir keltų judėjimo laikai, keliautojų grupių norai ir kita aktuali informacija. Parastai likus 2-4 mėnesiams iki kelionės, jau galima dėliotis visus “taškus”.

Bendraukim, draugaukim, keliaukim!