ARMĖNIJA. TIKRA, NEPAGRAŽINTA

Pėsčiomis

12 dienų pažygiavimai po Armėnijos kalnelius ir slėnius.

Trijų dienų trekas Geghamos kalnagūbriu su viršūne Azhdahak – 3597 m. Trumpesni trekai vidurio ir pietinėje Armėnijoje. Tvirtovių likučiai, viduramžių vienuolynai, apleisti kaimai. Kelionės pabaigai – Aragac pietinė viršukalnė – 3879 m. Bus taip smagu, kad net oro trūks…

Susitinkame rugpjūčio 31 d., pirmadienį, Jerevane, Armėnijoje.
Atsisveikiname rugsėjo 11 d., penktadienį, Jerevane, Armėnijoje.

Pėsčiomis nukeliausime apie 130 km. Kelionės programa vidutinio fizinio sudėtingumo. Dalis žygių su pilna amunicija, dalis vienadieniai pakeliavimai. Dalyviams reikalinga panašių žygių patirtis, atitinkamas fizinis ir psichologinis pasirengimas. Nakvynės gamtoje, kempinguose ir vietiniuose viešbutėliuose.

Visa kelionės programa sudėliota iš didesnių ar mažesnių žygių. Trijų dienų trekas su pilna amunicija Geghamos kalnagūbriu ir įkopimas į Azhdahak viršukalnę (3597 m). Žygis Garni apylinkėse aplankant  Geghard ir Havuts Tar vienuolynus. Tris dienas praleisime Armėnijos pietuose, Siunik provincijoje. Žygiuosime vienuolyno Tatev apylinkėse po armėniškus „Maču Pikču“ – apleistus kaimus ir miestelius. Pakankamai keistas jausmas klajoti apleistomis „gatvėmis“, užeiti į apleistus namų likučius, bažnyčias, skanauti vynuoges ir figas… Dienos trekas aplankant Smbataberd tvirtovę ir Tsakhats Kar vienuolyną. Apžvelgsime milžinišką Sevano ežerą, kuris ypatingas tuo, kad yra 2 km aukštyje virš jūros lygio. Keliaudami pačiupinėsime Noravank ir Hovhanavank vienuolynus, Amberd tvirtovę.
Kelionės pabaigoje, akščiausio Armėnijos kalno Aragac pietinė viršukalnė – 3879 m. Po Armėniją mikroautobusu mus vežios tikrų tikriausias armėnas. Turėsime progos pasidžiaugti jo gaminamais patiekalais.

GRUPĖS DYDIS • 8-10 žygeivių.

ŽYGIO DALYVIO MOKESTIS • 460 EUR.

Šiais pinigais apmokėsime visas transporto išlaidas Armėnijioje, žygio vadovo paslaugas, nakvynes viešbutėliuose ir kempinguose, visos kelionės maisto produktų išlaidas.
Į dalyvio mokestį neįtrauktos atvykimo į Jerevaną bei grįžimo namo išlaidos.
Jums patiems reikės pasirūpinti kelionės sveikatos draudimu, taip pat mokėti už lankomus objektus Armėnijoje. Orientacinės lankytinų objektų kainos: keltuvas “Wings of Tatev” – 10 EUR, vyno darykla Hin Areni – 3 EUR, urvas Areni-1 – 2 EUR.

ATVYKIMAS IŠ LIETUVOS

Pagal dabartinę informaciją, planuojamas tiesioginis skrydis Vilnius – Jerevanas su Wizzair avialinijomis. Skrydžio kaina su registruotu bagažu apie 300 EUR. Lėktuvų bilietus galite įsigyti patys, galime padėti mes.

NAKVYNĖS

Dalis nakvynių viešbutukuose arba svečių namuose. 3 – 4 nakvynės gamtoje, kalnuose. 2 – 3 nakvynės kempinguose, su dušais ir tualetais. Mokestis už nakvynes įeina į žygio dalyvio mokestį.

TURISTINIS INVENTORIUS

Žygiuojant, bus reikalingi įprastiniai turistiniai atributai – palapinė, miegmaišis, kilimėlis, kuprinė. Jei neturite, būtinai paskolinsime. Jums tai papildomai nekainuos. Savo kelioninius daiktus susidėkite į vieną didelę kuprinę. Rekomenduotinas bendras svoris moterims ne daugiau 13-15 kg, vyrams ne daugiau 16-18 kg. Prieš kiekvieną žygį, visiems dalyviams bus padalintas bendras maistas, vanduo ir dujos (kiekvienam apie 2 – 2,5 kg). Pasiimkite lengvą ir paprastą kuprinėlę, tinkamą vienadieniams žygiams ar pasivaikščiojimui. Mikroautobusas visą laiką bus mūsų žinioje, todėl neaktualius daiktus ir maistą visada paliksime jame.

MAITINIMASIS

Karštą maistą ruošime ryte ir vakare. Dieną, žygio metu, – šalti užkandžiai. Maistą ruošime ant dujinių viryklių, iš atsivežtų arba vietoje įsigytų produktų. Valgio gaminimas – bendras visos grupės reikalas, o dėl kiekvieno iš mūsų indėlio susitarsime bekeliaudami. Visa grupė visada tilps prie vieno stalo. Išlaidos maisto produktams viso žygio metu, įtrauktos į žygio dalyvio mokestį. Į dalyvio mokestį neįtrauktas maitinimasis kavinėse, restoranuose, kuro kolonėlėse ir pan.

ORAI

Kelionės metu, tradiciniuose aukščiuose 1000 – 1500 m. virš jūros lygio, temperatūros šiltai rudeniškos. Dienomis lepinsimės + 18-23 ºC šilumoje, naktimis + 6-10 ºC “šaltyje“. Dideliuose aukščiuose orai gerokai vėsesni. Neišvengsime didesnių vėjų. Reikia būti pasiruošus naktinėms šalnoms iki – 4 ºC. Būtina „žieminė“ apranga – šiltesnė kepurė, pirštinės, šalikas. Armėnija – saulėta šalis. Dienomis, ypač išėjus į kalnus, mūsų veidus gairins saulės spinduliai. Pasiimkime apsauginį kremą ir akinius su UV filtru.

DRAUDIMAS

Šiai kelionei būtina apsidrausti medicininių išlaidų užsienyje (kelionės sveikatos) draudimu. Turintiems kreditines korteles, kelionės draudimas suteikiamas automatiškai. Apie draudimo sąlygas pasidomėkite kortelę išdavusiame banke. Galima draustis per savo mobilaus ryšio operatorių. Europos sveikatos draudimo kortelių savininkams kelionės sveikatos draudimas suteikiamas taip pat, tačiau yra tam tikrų niuansų. Pasidomėkite.

NENUMATYTOS APLINKYBĖS

Žygio vadas pasilieka sau teisę koreguoti ar keisti maršrutą bei programą kelionės metu, netgi nutraukti kelionę, atsižvelgiant į dalyvių pajėgumą, klimatines sąlygas, grėsmes dalyvių sveikatai ir saugumui.

Jei ketinate prisijungti prie keliautojų grupės, rašykite el. paštu info@gerasvejas.lt arba skambinkite tel. +370 652 12000.
Jei reziduojate ne Lietuvoje, kelionėje dalyvauti tikrai galite. Jums reikės patiems pasirūpinti atvykimu iki kelionės pradžios vietos bei grįžimu. Jei bus reikalinga turistinė įranga ar dviratis, pasistengsime pagelbėti.