VOKIETIJOS PAJŪRIS. EKSPEDICINĖ KELIONĖ

Dviračiais

 7 dienų kelionė dviračiais Vokietijos pajūriu

Tai – tarptautinės dviračių trasos Eurovelo 10 „vokiškas gabalėlis“. Šis maršrutas labai tinkamas gamtos mėgėjams – laukai, pušynai, ežerai, Riugeno bei Usedomo salos, uolos, jūra, palūdimiai.

Kelionę pradėsime liepos 21 d., antradienį, miestelyje Ahlbeck, Vokietijoje.
Atsisveikinsime liepos 27 d., pirmadienį, Rostock arba Wismar miestuose, Vokietijoje.

Žygio programa nesudėtinga – dviračiais įveiksime apie 400 km (kas dieną apie 60 – 70 km. Asmeninių daiktų dviračiais vežtis nereikės, bus lydintis automobilis. Nakvosime kempinguose, palapinėse.
Vokietijos pajūris pasižymi puikiu civilizacijos ir gamtos deriniu. Nesibaigiantys smėlio paplūdimiai, plačios kopos, įspūdingos uolos, seni pajūrio kurortai, žvejų kaimeliai, Hanzos miestai. Visą laiką mus lydės raibuliuojanti jūra. Stralsundo mieste turėsime galimybę aplankyti jūrų muziejų. Ši kelionė organizuojama pirmą kartą. Važiuosime pagal preliminarų planą su galimomis improvizacijomis ir pakelės pažioplinėjimais.

GRUPĖS DYDIS • 6-8 dviratininkai.

ŽYGIO DALYVIO MOKESTIS • 470 EUR.

Šiais pinigais apmokėsime lydintį mikroautobusą su mūsų manta, žygio vadovo paslaugas, nakvynes kempinguose ir visos kelionės maisto produktų išlaidas.
Į dalyvio mokestį neįtrauktos atvykimo iki žygio pradžios vietos bei grįžimo namo išlaidos.
Jums patiems reikės pasirūpinti kelionės sveikatos draudimu, taip pat mokėti už lankomus objektus.

ATVYKIMAS IŠ LIETUVOS

Liepos 20 d., pirmadienį, ankstų rytą iš Vilniaus (Kauno) link Vokietijos išvyksime 9 vietų mikroautobusu su priekaba dviračiams vežti. Nakvosime Lenkijoje, kempinge. Kitą rytą išvyksime į Ahlbeck, dviračių žygio starto vietą.
Liepos 27 d., antradienį, vakarop baigsime kelionę dviračiais ir vyksime nakvoti į artimiausią kempingą. Liepos 29 d. popietę planuojame būti namie. Pakeliui nakvynė Lenkijoje. Orientacinė kelionės kaina vykti iki starto vietos ir atgal į Lietuvą mikroautobusu 50 – 80 EUR kiekvienam. Tiksliau pasiskaičiuosime, kai žinosime, kiek žygio dalyvių vyks iš Lietuvos.

DVIRATIS

Kelionei reikalingas patikimas, lengvos konstrukcijos dviratis. Dviračio priekyje ir gale turi būti pritvirtinti švyturėliai. Priekyje – baltas, gale – raudonas. Pasirūpinkite švyturėlių maitinimo elementais. Turėkite atsarginę kamerą, tinkančią jūsų dviračiui. Būtinas dviratininko šalmas. Rekomenduojame šviesą atspindinčius drabužius arba liemenę. Jei turite, pasiimkite ant dviračio tvirtinamą krepšį susidėti kasdienių žygių daiktams.

NAKVYNĖS

Nakvynės turistiniuose kempinguose su įrengtais dušais ir tualetais. Visada turėsime savo stalą,  suolus ir stoginę nuo lietaus ar saulės. Nakvynių išlaidos įtrauktos į žygio dalyvio mokestį.

TURISTINIS INVENTORIUS

Keliaujant, bus reikalingi įprastiniai turistiniai atributai – palapinė, miegmaišis, kilimėlis. Jei neturite, būtinai paskolinsime. Jums tai papildomai nekainuos.
Savo kelioninius daiktus susidėkite į vieną didelį krepšį ar lagaminą, kuris visą laiką bus dviratininkus lydinčiame automobilyje. Kiekvieną vakarą automobilis su visu mūsų inventoriumi bus nakvynės vietoje. Besiruošdami dienos važiavimams imsime tik būtiną maistą ir vandenį. Dviračių krepšiai nebūtini, bet jei turite, bus privalumas. Dienos važiavimams galima naudoti mažą kuprinę.

MAITINIMASIS

Karštą maistą ruošime ryte ir vakare. Dieną, žygio metu, – šalti užkandžiai. Maistą ruošime ant dujinių viryklių, iš atsivežtų arba vietoje įsigytų produktų. Valgio gaminimas – bendras visos grupės reikalas, o dėl kiekvieno iš mūsų indėlio susitarsime bekeliaudami. Visa grupė visada tilps prie vieno stalo. Išlaidos maisto produktams viso žygio metu, įtrauktos į žygio dalyvio mokestį. Į dalyvio mokestį neįtrauktas maitinimasis kavinėse, restoranuose, kuro kolonėlėse ir pan.

ORAI

Orai bus kiek šiltesni nei Lietuvoje tuo pat metu. Skaičiukai nesvarbu. Tiesiog VASARA PRIE JŪROS! Būkime pasiruošę apsisaugoti nuo saulės spindulių (kremas nuo saulės, vasarinė kepuraitė, akiniai su UV filtru) bei užklupsiančio lietaus (lengva striukė ar apsiaustas nuo lietaus).

DRAUDIMAS

Šiai kelionei būtina apsidrausti medicininių išlaidų užsienyje (kelionės sveikatos) draudimu. Turintiems kreditines korteles, kelionės draudimas suteikiamas automatiškai. Apie draudimo sąlygas pasidomėkite kortelę išdavusiame banke. Galima draustis per savo mobilaus ryšio operatorių. Europos sveikatos draudimo kortelių savininkams kelionės sveikatos draudimas suteikiamas taip pat, tačiau yra tam tikrų niuansų. Pasidomėkite.

NENUMATYTOS APLINKYBĖS

Žygio vadas pasilieka sau teisę koreguoti ar keisti maršrutą bei programą kelionės metu, netgi nutraukti kelionę, atsižvelgiant į dalyvių pajėgumą, klimatines sąlygas, grėsmes dalyvių sveikatai ir saugumui.

Jei ketinate prisijungti prie keliautojų grupės, rašykite el. paštu info@gerasvejas.lt arba skambinkite tel. +370 652 12000.
Jei reziduojate ne Lietuvoje, kelionėje dalyvauti tikrai galite. Jums reikės patiems pasirūpinti atvykimu iki kelionės pradžios vietos bei grįžimu. Jei bus reikalinga turistinė įranga ar dviratis, pasistengsime pagelbėti.