ŠVEDIJOS LAPLANDIJA. KARALIŠKAS TAKAS

Pėsčiomis
[dkpdf-button]
6 dienų žygis pėsčiomis Švedijos Laplandijoje, šiaurine „Karališko tako“ (švediškai „Kungsleden“) dalimi. Pėsčiųjų trasa populiari ne tik Švedijoje, sutiksime daug keliautojų iš viso pasaulio. Taiga ir tundra, kalnai ir ežerai…

Pėsčiomis nukeliausime virš 100 km. Kas dieną vidutiniškai po 20 km. Kelionės programa sudėtinga. Žygiuosime su pilna amunicija ir maistu. Nakvynės gamtoje. Dalyviams reikalinga panašių žygių patirtis, atitinkamas fizinis ir psichologinis pasirengimas. Kelionės atskaitos taškas – Švedijos Laplandijos sostinė – Kiruna.

Karališkas takas pasižymi laukine, žmogaus veiklos beveik nepaliesta gamta. Ypač šiaurinė dalis. Mūsų žygio metu nepraeisime nei vieno kaimelio, nepamatysime nei vieno automobilio. Mobilus ryšys neveiks. Kartais praskris sraigtasparniai – vienintelė susisiekimo ir krovinių gabenimo priemonė. Apie šią trasą daugybė informacijos internete. Į paieškos langelį įrašykite „King’s Trail Sweden“ arba „Kungsleden“. Pasiskaitykite forumus, pasižiūrėkite filmukus, įsiklausykite į žygeivių istorijas ir nuomones. Tai padės jums įsivaizduoti, ko galima tikėtis šioje kelionėje: kokie kalnai, trasos kokybė, oras, gyvenimo sąlygos ir t.t. Mes keliausime Karališko tako dalimi tarp Abisko ir Nikkaluokta. Žygis pakankamai sunkus. Tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Keliausime su visa amunicija. Asmeniniai daiktai, palapinės, kilimėliai, miegmaišiai turi tilpti į vieną kuprinę. Visą maistą taip pat nešimės su savimi, taip pat dujas ir virykles. Maitinsimės bendrai. Maistą supirks ir padalins žygio vadas. Kiekvienam teks įsivertinti ir pasirinkti savo kuprinės svorį. Visos planuojamos nakvynės palapinėse, gamtoje. Jei pasiseks, vieną vakarą eisime į pirtį.

 

KELIONĖS DATOS

Žygį po Švedijos Laplandiją planuotume liepos arba rugpjūčio mėnesį.

GRUPĖS DYDIS

6-8 žygeiviai.

ŽYGIO DALYVIO MOKESTIS  490 EUR.

Šiais pinigais apmokėsime visas transporto išlaidas, žygio vadovo paslaugas, galimas nakvynes kempinguose bei pirtį ir visos kelionės maisto produktų išlaidas. Į dalyvio mokestį neįtrauktos atvykimo iki Kirunos bei grįžimo namo išlaidos. Jums patiems reikės pasirūpinti kelionės sveikatos draudimu.

ATVYKIMAS IŠ LIETUVOS

Organizuosime atvykimą (grįžimą) iki Kirunos mikroautobusu ir keltais. Tikslias kelionės datas ir atvykimo kainas derinsime tada, kai turėsime reikiamą informaciją apie viruso suvaldymą, tikslius keltų laikus, grupės dydį ir visą kitą kelionės planavimui reikalingą informaciją. Orientacinė kelionės mikroautobusu ir keltais, su nakvynėmis kempinguose Švedijoje kaina: 150 – 210 EUR kiekvienam. Tiksliau pasiskaičiuosime, kai žinosime, kiek žygio dalyvių vyks iš Lietuvos ir kokias kainas siūlo keltų kompanijos.

NAKVYNĖS

Visos nakvynės planuojamos gamtoje. Visada nakvosime šalia vandens telkinių. Žygio metu bandysime išsimaudyti pirtyje, tik reikės atsirasti reikiamoje vietoje reikiamu laiku. Mokestis už pirtį įeina į žygio dalyvio mokestį.

TURISTINIS INVENTORIUS

Žygiuojant, bus reikalingi įprastiniai turistiniai atributai – palapinė, miegmaišis, kilimėlis, kuprinė. Jei neturite, būtinai paskolinsime. Jums tai papildomai nekainuos. Savo kelioninius daiktus susidėkite į vieną didelę kuprinę. Rekomenduotinas bendras svoris moterims ne daugiau 13-15 kg, vyrams ne daugiau 16-18 kg. Prieš žygį, visiems dalyviams bus padalintas bendras maistas ir dujų balionėlis (kiekvienam apie 2,5 kg). Besiruošiant kelionei, bus pateiktas rekomendacinis daiktų sąrašas.

MAITINIMASIS

Karštą maistą ruošime ryte ir vakare. Dieną, žygio metu, – šalti užkandžiai. Maistą ruošime ant dujinių viryklių, iš atsivežtų arba vietoje įsigytų produktų. Valgio gaminimas – bendras visos grupės reikalas, o dėl kiekvieno iš mūsų indėlio susitarsime bekeliaudami. Visa grupė visada tilps prie vieno stalo. Išlaidos maisto produktams viso žygio metu, įtrauktos į žygio dalyvio mokestį. Į dalyvio mokestį neįtrauktas maitinimasis kavinėse, restoranuose, kuro kolonėlėse ir pan.

ORAI

Švedijos Laplandijoje vyrauja subarktinis klimatas. Nemaža lietaus tikimybė. Mūsų žygio metu vyraujančios temperatūros dienomis bus 12 – 17 °C, naktimis – 7 – 12 °C. Didesniuose aukščiuose – vėsiau ir atšiauriau, stipresni vėjai.

DRAUDIMAS

Šiai kelionei būtina apsidrausti medicininių išlaidų užsienyje (kelionės sveikatos) draudimu. Turintiems kreditines korteles, kelionės draudimas suteikiamas automatiškai. Apie draudimo sąlygas pasidomėkite kortelę išdavusiame banke. Galima draustis per savo mobilaus ryšio operatorių. Europos sveikatos draudimo kortelių savininkams kelionės sveikatos draudimas suteikiamas taip pat, tačiau yra tam tikrų niuansų. Pasidomėkite.

NENUMATYTOS APLINKYBĖS / FORCE MAJOURE

Žygio vadas pasilieka sau teisę koreguoti ar keisti maršrutą bei programą kelionės metu, netgi nutraukti kelionę, atsižvelgiant į dalyvių pajėgumą, klimatines sąlygas, grėsmes dalyvių sveikatai ir saugumui.

Jei ketinate prisijungti prie keliautojų grupės, rašykite el. paštu info@gerasvejas.lt arba skambinkite tel. +370 652 12000.
Jei reziduojate ne Lietuvoje, kelionėje dalyvauti tikrai galite. Jums reikės patiems pasirūpinti atvykimu iki kelionės pradžios vietos bei grįžimu. Jei bus reikalinga turistinė įranga ar dviratis, pasistengsime pagelbėti.

Kelionių vyksmas gali priklausyti nuo COVID-19 keliamų suvaržymų.

Jei kelionė jums įdomi, jau dabar praneškite apie savo ketinimus dalyvauti. Tikslias kelionių datas nustatysime tada, kai bus aiškūs skrydžių ir keltų judėjimo laikai, keliautojų grupių norai ir kita aktuali informacija. Parastai likus 2-4 mėnesiams iki kelionės, jau galima dėliotis visus “taškus”.

Bendraukim, draugaukim, keliaukim!