LENGVAIS ŽINGSNIAIS PO PAVASARINĘ ŠKOTIJĄ

Pėsčiomis

 12 DIENŲ ŠKOTIJOJE

Lankysime Edinburgą. Eisime Vakarų Aukštikalnių taku – West Highland Way. Kopsime į aukščiausią Jungtinės karalystės kalną Ben Nevis. Keliausime gariniu traukiniu. Lankysime Škotiškas pilis. Plauksime į Skajaus salą (Isle of Skye). Sužinosime kaip „verda“ škotišką viskį.

Susitinkame gegužės 19 d., antradienį, Edinburge, Škotijoje.
Atsisveikiname gegužės 30 d., šeštadienį, Edinburge, Škotijoje.

Pėsčiomis nukeliausime apie 130 km (iki 20 – 25 km per dieną). Kelionės programa – vidutiniškai fiziškai sunki. Dažniausiai žygiuosime be „didžiųjų“ kuprinių. Pradėsime nuo sostinės, Edinburgo, vėliau į Glazgo… Žygio starto proga, paragausim viskio iš bačkos… Tada į šiaurę Vakarinių Aukštikalnių keliu. Pėsčiomis pasieksime Fort William. Vakarų Aukštikalnių trasos įveikimą, vainikuosime kopimu į Ben Nevis, aukščiausią Škotijos ir visos Jungtinės karalystės kalną. Gariniu traukiniu iš Fort William pūškuosime į Mallaig, link vakarinės pakrantės. „Kietas“ traukinys, Haris Poteris su juo važinėja. Keltu į Isle of Skye, salą Škotijos šiaurėje. Ji turi ir lietuvišką vardą – Skajus. Turėsime kelias dienas aplankyti salos gamtiniams stebuklams, įveikti vieną kitą trasą. Kelionės pabaigoje – viduramžių pilis Eilean Donan, suręsta atokioje vietovėje, trijų ežerų apsuptyje.

GRUPĖS DYDIS • 6-8 žygeiviai.

 

ŽYGIO DALYVIO MOKESTIS • 770 EUR.

Šiais pinigais apmokėsime visas visuomeninio transporto išlaidas, žygio vadovo paslaugas, mūsų kuprinių pervežimą West Higland Way, kelta į Isle of Skye, nakvynes hostelyje ar svečių namuose, nakvynes kempinguose ir visos kelionės maisto produktų išlaidas.
Į dalyvio mokestį neįtrauktos atvykimo iki Edinburgo bei grįžimo namo išlaidos.
Jums patiems reikės pasirūpinti kelionės sveikatos draudimu, taip pat mokėti už lankomus objektus Škotijoje. Orientacinės lankytinų objektų kainos: Edinburgo pilis – 19,50 GBP, Eilean Donan pilis – 10 GBP, Viskio darykla – 11,50 GBP.

ATVYKIMAS IŠ LIETUVOS

Gegužės 19 d., antradienį, 11:45 – 12:35 val. aviakompanijos Ryanair skrydis Kaunas – Edinburgas. Gegužės 30 d., šeštadienį, 17:15 – 22:00 val. aviakompanijos Ryanair skrydis Edinburgas – Kaunas. Orientacinė lėktuvų bilietų kaina apie 230 EUR (įskaitant 20 kg registruotą bagažą).

NAKVYNĖS

Pirma ir paskutinė naktis – hostelyje, Edinburge. Žygių metu nakvosime kempinguose (su dušais ir tualetais). Mokestis už nakvynes įeina į žygio dalyvio mokestį.

TURISTINIS INVENTORIUS

Žygiuojant, bus reikalingi įprastiniai turistiniai atributai – palapinė, miegmaišis, kilimėlis, kuprinė. Jei neturite, būtinai paskolinsime. Jums tai papildomai nekainuos. Savo kelioninius daiktus susidėkite į „didžiąją“ kuprinę. Rekomenduotinas bendras svoris moterims ne daugiau 13-15 kg, vyrams ne daugiau 16-18 kg. Prieš kiekvieną žygį, visiems dalyviams bus padalintas bendras maistas, vanduo ir dujos (kiekvienam apie 2 – 2,5 kg). Pasiimkite mažą ir lengvą kuprinę kasdieniams žygiams. Vakarų Aukštikalnių trasoje mūsų turistinis inventorius bus pervežamas, patiems neštis nereikės.  Besiruošdami kasdieniams žygiams imsime mažas kuprines su būtinu maistu ir vandeniu.

MAITINIMASIS

Karštą maistą ruošime ryte ir vakare. Dieną, žygio metu, – šalti užkandžiai. Maistą ruošime ant dujinių viryklių, iš atsivežtų arba vietoje įsigytų produktų. Valgio gaminimas – bendras visos grupės reikalas, o dėl kiekvieno iš mūsų indėlio susitarsime bekeliaudami. Visa grupė visada tilps prie vieno stalo. Išlaidos maisto produktams viso žygio metu, įtrauktos į žygio dalyvio mokestį. Į dalyvio mokestį neįtrauktas maitinimasis kavinėse, restoranuose, kuro kolonėlėse ir pan.

ORAI

Škotija – jūrinio klimato kraštas. Temperatūros svyravimai nedideli, tačiau labai dažni lietūs bei rūkai. Temperatūros tiek dienomis, tiek naktimis panašios – tikėkimės apie 11 – 18° C. Didesniuose aukščiuose bus vėsiau ir atšiauriau, stipresni vėjai.

DRAUDIMAS

Šiai kelionei būtina apsidrausti medicininių išlaidų užsienyje (kelionės sveikatos) draudimu. Turintiems kreditines korteles, kelionės draudimas suteikiamas automatiškai. Apie draudimo sąlygas pasidomėkite kortelę išdavusiame banke. Galima draustis per savo mobilaus ryšio operatorių. Europos sveikatos draudimo kortelių savininkams kelionės sveikatos draudimas suteikiamas taip pat, tačiau yra tam tikrų niuansų. Pasidomėkite.

NENUMATYTOS APLINKYBĖS

Žygio vadas pasilieka sau teisę koreguoti ar keisti maršrutą bei programą kelionės metu, netgi nutraukti kelionę, atsižvelgiant į dalyvių pajėgumą, klimatines sąlygas, grėsmes dalyvių sveikatai ir saugumui.

Jei ketinate prisijungti prie keliautojų grupės, rašykite el. paštu info@gerasvejas.lt arba skambinkite tel. +370 652 12000.
Jei reziduojate ne Lietuvoje, kelionėje dalyvauti tikrai galite. Jums reikės patiems pasirūpinti atvykimu iki kelionės pradžios vietos bei grįžimu. Jei bus reikalinga turistinė įranga, pasistengsime pagelbėti.